+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Sprinteři opět ukázali rychlé nohy. Jsou druzí v okrese

Jedno je jisté. Vranovická základní škola se může pochlubit pořádnými rychlíky. Žáci prvního stupně totiž už podruhé v řadě pronikli do absolutní špičky okresu ve Štafetovém poháru. V soutěži, ve které se sčítají časy z jedné štafety 1. – 3. třídy na 8×100 metrů, ze stejné vzdálenosti v podání žáků 4. – 5. třídy a závěrečné společné štafety 8×200 metrů, se Vranovice po loňském triumfu umístily na výborném druhém místě z osmi účastníků.

05_Stafetovy_pohar
Lepší byla v pátek 20. dubna na atletickém stadionu v Židlochovicích jen domácí základní škola, která nás ve všech třech soutěžních štafetách vždy na čas o kousek porazila. I druhé místo nám však s největší pravděpodobností zajistí postup do krajského kola v Břeclavi, kde jsme se představili i minulý rok. Nesmíme zapomenout ani na taktéž druhé místo, kterého dosáhla nesoutěžní štafeta B na 8×200 metrů.

04_Stafetovy_pohar
Krásný atletický den se odehrával v kulisách parádního počasí, které přálo dobrým výkonům. Vranovice startovaly vždy ve druhém rozběhu, kde změřily síly pokaždé s třemi stejnými školami. Průběh jednotlivých štafet byl přitom vždy hodně podobný. Vranovičtí běžci se zpočátku drželi zpátky, finiš však měli vždy výborný a hlavně díky němu pokaždé svůj rozběh opanovali. To stejné se však dařilo v prvním rozběhu i Židlochovicím, které těžily ze znalosti domácího prostředí.

01_Stafetovy_pohar
Vranovice nesbíraly úspěchy jen v hlavním závodě, ale i v tradičních doplňkových disciplínách. Max Gruna ukořistil mezi staršími kluky třetí příčku v hodu medicinbalem, Tomáš Brychta se ve skoku z místa umístil v mladších chlapcích na třetí pozici a stejná disciplína vyšla skvěle Barboře Halfarové, která skočila ze všech mladších dívek nejdál.