+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Projekt Polygram

Ve čtvrtek 28. 2. 2019 navštívili žáci sedmých tříd brněnské výstaviště, kde právě probíhal Veletrh stavebnictví. Při této příležitosti zde Střední škola stavebních řemesel Brno, Bosonohy pořádala v rámci projektu Polygram dílny pro žáky základních škol. Při této příležitosti se žáci seznámili s profesemi, které se uplatní ve stavebnictví – například: zedník, pokrývač, klempíř, tesař, svářeč, kominík, instalatér, truhlář, čalouník, … Žáci si tyto profese mohli nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet: mohli si vyřezat ze dřeva zvířátko, vyrobit si autíčko, vyzkoušeli si virtuální sváření a řadu dalších aktivit. Velkou atrakcí byla 3D projekce a tetování henou. Jako bonus měli k dispozici skákací hrad. Autobus a svačiny pro žáky zajišťovala Střední škola stavebních řemesel Brno, Bosonohy.

Akce měla u žáků úspěch, poznali v praxi řadu profesí, což jim může pomoct při rozhodování o své budoucnosti. A třeba někteří z nich zvolí jako svoji profesi některý ze stavebních oborů.

Mgr. Zdeňka Říhovská

01_polygam 02_polygam