+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Krajské finále štafetového poháru 2019

Celkem 13 škol ze 48 se dostalo do finále v Jihomoravském kraji. Naše ZŠ Vranovice se kvalifikovala z okresního kola pro Brno – venkov s časem 9:44,00. Finále se konalo v Břeclavi dne 13. 5. 2019. Kvalifikace nám určila, že budeme startovat jako 10. štafeta v pořadí, jelikož devátý Slavkov u Brna nepřijel. Původně jsme měli startovat z 11. pozice. Opět jako v kole okresním se závodilo na 8x100m (1.- 3.třída), 8x100m (4.-5.třída) a 8x200m mladší + starší dohromady. Do celorepublikového finále mohl postoupit jen vítěz. Ten se vyhodnotil po sečtení časů ze všech disciplín dohromady. Každá disciplína se běhala ve dvou rozbězích podle kvalifikace.

Začínalo se mladší kategorií. Ve druhém rozběhu nastoupila naše škola v tomto složení: Filip DUBROVSKÝ, Tobiáš OBDRŽÁLEK, Anna ŠTULOVÁ, Simona ZUGAROVÁ, Lukáš NOVOTNÝ, Barbora KOMPRDOVÁ, Tereza RŮŽIČKOVÁ a Vítek KLIMEŠ. Oproti kolu okresnímu, kde měřil ovál 200m, závodili naši žáci v Břeclavi na atletickém stadionu s dráhou na 400m. Čekali nás tedy v jednom kole 4 předávková území. To nás trošku rozhodilo a předávky se nám od úvodu nedařily. Někteří i zmatkovali a bylo z toho v rozběhu jen 5. místo, celkově 10. místo s časem 2:29,66. Horší byl jen Moravský Krumlov za 2:32,28. Pro první místo si doběhla v čase 2:15,48 ZŠ Břeclav Komenského.

Starším to moc radosti nepřineslo. Věděli, že v tuhle chvíli musí vyhrát v co nejlepším čase, jelikož začátek nám vůbec nevyšel podle našich představ. Ve druhém rozběhu kategorie 4.-5. tříd jsme nastoupili v této sestavě: Lukáš MACH, Viktorie NORKOVÁ, Natálie ROSOVÁ, Šimon KUŽEL, Barbora HALFAROVÁ, Max GRUNA, Kateřina NOVOTNÁ a Ondřej STEJSKAL. Po skvělém výkonu jsme vyhráli způsobem start – cíl v čase 2:05,62. Porazil nás jen jeden soupeř z prvního rozběhu a to ZŠ Břeclav Komenského časem 2:05,38. V téhle kategorii jsme tedy skončili druzí a jen o pouhých 0,24s! V každé kategorii se ještě vyhlašoval vítěz zvlášť, zlaté medaile nám tedy utekly jen o vlásek. Šance na dobré celkové umístění ale ožily.

Následovala smíšená štafeta 8x200m. Zde jsme vytvořili dvě družstva A a B. Lepší štafeta se počítala do celkového hodnocení. Štafeta ZŠ VRANOVICE A: Lukáš MACH, Viktorie NORKOVÁ, Filip DUBROVSKÝ, Tobiáš OBDRŽÁLEK, Anna ŠTULOVÁ, Simona ZUGAROVÁ, Natálie ROSOVÁ a Ondřej STEJSKAL, doběhla ve druhém rozběhu na 1. pozici v čase 4:39,56. Celkově to stačilo na 4. místo. Nejrychlejší byla ZŠ Břeclav Slovácká s časem 4:31,66. Štafeta B: Barbora HALFAROVÁ, Max GRUNA, Kateřina NOVOTNÁ, Šimon KUŽEL, Lukáš NOVOTNÝ, Barbora KOMPRDOVÁ, Tereza RUŽIČKOVÁ a Vítek KLIMEŠ. I ,,béčková“ štafeta svůj rozběh vyhrála. V
ase 4:50,31 a znamenalo to celkové 7. místo pro štafetu B na 8x200m.

Konečné pořadí (8x100m mladší + 8x100m starší + 8x200m smíšená štafeta):