+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Viktorie Norková je nejrychlejší sprinterkou v kraji

Do krajského finále v trojboji postoupilo družstvo naší školy ve složení Lukáš Mach, Ondřej Stejskal, Viktorie Norková a Natálie Rosová (všichni 5. A). Poslední jmenovaná byla nahrazena Alžbětou Košíčkovou (5. A) z důvodu školního zájezdu v Anglii. ZŠ Laštůvkova v Brně se letos ujala tohoto krajského finále. Jen vítězné družstvo mohlo postoupit na republikové finále v Trutnově. O tento postup bojovalo 32 žáků z 8 škol v Jihomoravském kraji.

trojboj 2
Úvodní disciplínou byl sprint na 50m. V kategorii dívek ho ovládla naše závodnice Viktorie Norková v čase 7,70s! Špatně si nevedla ani druhá závodnice z Vranovic Alžběta Košíčková a obsadila pátou pozici za 8,10s. V kategorii chlapců vybojoval čtvrtou příčku Lukáš Mach v čase 7,80s a Ondřej Stejskal si doběhl pro 8. pozici časem 8,10s. Viktorie Norková tedy ovládla tuto disciplínu mezi dívkami a pouze 3 kluci zaběhli lepší čas než ona. Skvělý výkon této mladé závodnice.

dav

Následoval skok daleký. Z našich závodníků si nejlépe vedl Ondřej Stejskal výkonem 389cm a bral v kategorii chlapců 8. příčku. Lukáš Mach skočil o jeden centimetr méně tedy 388cm a v této disciplíně skončil na 9. místě. Viktorie Norková obsadila čtvrté místo skokem do vzdálenosti 384cm, Alžběta Košíčková výkonem 295cm poslední 16. místo. Po dvou disciplínách držela Viktorie Norková průběžnou první pozici v trojboji!

sdr

Poslední disciplínou byl hod míčkem. V okresním kole v Tišnově nás právě míček odsoudil z první pozice na druhou a ani v Brně nám moc nevyšel. Kluci brali předposlední 15. místo za 32,54m a 14. místo za 32,63m. Výkony to špatné nebyly, ale v těžké konkurenci nestačily na lepší umístění. Viktorie Norková bojovala o udržení vedoucí pozice, ale výkon 23,45m stačil v míčku jen na 8. místo. První příčku sice neuhájila, ale konečné třetí místo v kraji je velkým úspěchem. Alžběta Košíčková hodila 20,89m a v míčku brala 11. místo. Celkově skončila v trojboji předposlední, na 15. místě.