+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Atletický čtyřboj v Tišnově

Mnoho individuálních úspěchů, ale ten týmový nevyšel. Tak bych nazval počínání našich žáků na atletických závodech, které se konaly v úterý 8. 10. 2019 v Tišnově. Závodila čtyřčlenná družstva chlapců a dívek z 8. – 9. tříd ZŠ. Na programu byl 60m sprint, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí, hod kriketovým míčkem, vytrvalostní běh na 800m a 1000m. Každý závodník musel absolvovat sprint a vytrvalostní běh. U dívek na 800m, chlapci 1000m. Zbylé disciplíny si musela čtveřice rozdělit na půl.

Úvodní disciplínou byl sprint na 60m. Startovalo se z bloků na výstřel. V kategorii chlapců nastoupilo 35 závodníků. Z našich žáků si nejlépe vedli Richard Pezlar a Jan Fortelný, oba zaběhli shodný čas 8,2s a dělili se o 8. příčku. První místo získal ve velmi dobrém čase 7,4s domácí Šikula Petr. U dívek se nejvíce dařilo z našich závodnic Vendy Hrudové, ale časem 9,3s to stačilo pouze na 23. pozici ze 34 závodnic.

005_atl_ctyrboj
Následoval skok vysoký. U dívek se nám vůbec nedařilo. Daniela Tesařová neskočila základ a Kateřina Novotná skončila na druhé postupné výšce, a tak s výkonem 110cm obsadila předposlední 12. pozici. U chlapců však bylo veseleji. Richard Pezlar i Jan Fortelný skákali do výšky poprvé v životě. Ve škole zatím nemáme dobré podmínky pro trénink této disciplíny. Základní výška měla hodnotu 120cm. Laťka se zvedala vždy po 4cm. Do 140cm neměli naši borci žádný problém a všechno skákali na poprvé. Fortelný zaváhal až na 140cm, ale druhým pokusem laťku v této výšce zdolal. 144cm se mu také podařilo zdolat až na druhý pokus, laťka ve výšce 148cm už byla pro něj osudnou a nezdolal ji ani na 3. pokus. Výkonem 144cm bral 8. místo. To Pezlar překvapoval všechny přítomné a poprvé opravoval až na laťce ve výšce 160cm. Do té doby byl suverénní a s každou výškou si poradil na první pokus. 160cm však nezdolal a výkonem 156cm vybojoval druhé místo, tedy první podium pro Vranovice!

002_atl_ctyrboj
Pokračovalo se ve skoku dalekém. Za naši školu bojovali Zdeněk Venka, Jaroslav Fröhlich, Viktorie Norková a Vendula Hrudová. Nejlépe si vedl Fröhlich výkonem 498cm si připsal 5. pozici. Kousek chyběl k překonání 5m hranice. Venka skončil 15. výkonem 379cm, Hrudová obsadila 8. místo za 382cm a Norková 12. místo za výkon 348cm.

A přišla silná disciplína Vranovic, konkrétně hod míčkem. První zlato pro nás vybojoval Jan Fortelný výkonem 59,10m. Venka skončil těsně pod stupni vítězů, 49,00m stačilo ,,jen“ na 4. příčku. V dívkách brala bronz Daniela Tesařová za výkon 41,80m. Skvělé výsledky pro naše družstva.

Ve vrhu koulí nás podržel Pezlar, podařilo se mu vrhnout 8,92m, což stačilo na 5. příčku. Z našich dívek byla nejlepší Hrudová, výkonem 6,66m brala 12. místo.

003_atl_ctyrboj
To nejhorší na konec. Vytrvalostní běhy, časový pořad se natáhl, počasí nám nepřálo a únava závodníků byla cítit. Chtělo to najít v sobě poslední síly a ještě zabojovat o medaile. Každá kategorie měla 3 rozběhy po 12 závodnících. Úvodní rozběh na 1000m vyhrál náš Pezlar v čase 3:29,20. Neměl to však vůbec jednoduché, posledních 200m doslova sprintoval s domácím závodníkem Hanákem, který působí v atletickém oddílu BYAC Brno a dokázal ho porazit! Celkově z toho byl pro naši školu bronz za 3. místo! Jan Fortelný skončil osmý za čas 3:36,60. 18. místo vybojoval Fröhlich časem 3:51,90 a 30. místo Venka za čas 4:10,30.

001_atl_ctyrboj

800m dívek nám přineslo další medaili. Opět bronzovou, zásluhou nejmladší závodnice ve startovním poli. Teprve do 6. třídy chodí Kateřina Novotná, ale svými výkony si vysloužila nominaci i ve starších žákyních. Dívkám z 8. -9. tříd dokázala konkurovat, nezalekla se a doběhla si v čase 3:11,17 pro úžasné 3. místo. I její spoluzačka Viktorie Norková běžěla skvěle. Za čas 3:16,60 brala 10. místo a dobré body pro tým. 32. místo obsadila Hrudová v čase 3:45,17 a 33. místo Tesařová za čas 3:55,80.

006_atl_ctyrboj

Výsledky našich žáků:

• Richard Pezlar: 2. místo ve skoku vysokém – 156cm, 3. místo v běhu na 1000m – 3:29,20, 5. místo ve vrhu koulí 8,92m(4kg) a 8. místo v běhu na 60m – 8,2s. (Celkem 1701 bodů)
  • Jan Fortelný: 1. místo v hodu míčkem 59,10m, 8. místo ve skoku vysokém – 144cm, 8. místo v běhu na 1000m – 3:36,60 a 8. místo v běhu na 60m – 8,2s. (1521bodů)
  • Jaroslav Fröhlich: 5. místo ve skoku dalekém – 498cm, 11. místo ve vrhu koulí – 7,33m(4kg), 15. místo v běhu na 60m – 8,4s a 18. místo v běhu na 1000m – 3:51,90. (1305 bodů)
  • Zdeněk Venka: 4. místo v hodu míčkem – 49,00m, 15. místo ve skoku dalekém – 379cm, 28. místo v běhu na 60m – 9,1s a 30. místo v běhu na 1000m – 4:10,30. (1055 bodů)
  • Vendula Hrudová: 8. místo ve skoku dalekém – 382cm, 12. místo ve vrhu koulí – 6,66m(3kg), 23. místo v běhu na 60m – 9,3s a 32. místo v běhu na 800m – 3:45,17. (1075 bodů)
  • Daniela Tesařová: 3. místo v hodu míčkem – 41,80m, 30. místo v běhu na 60m – 9,8s a 33. místo v běhu na 800m – 3:55,80. (732 bodů)
  • Kateřina Novotná: 3. místo v běhu na 800m – 3:11,17, 10. místo v hodu míčkem – 27,30m, 12. místo ve skoku vysokém – 110cm a 26. místo v běhu na 60m – 9,5s. (1081 bodů)
  • Viktorie Norková: 10. místo v běhu na 800m – 3:16,60, 12. místo ve skoku dalekém – 348cm a 29. místo v běhu na 60m – 9,6s. (791 bodů)