+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Draví ptáci součástí výuky

Draví ptáci součástí výuky

Sokol, raroh, různé druhy sov, a dokonce i orel byli součástí výuky, a to pro děti z mateřské školy až po deváťáky dne 7. 9. 2016. Pozvána totiž byla skupina sokolníků Seiferos, která dravce nejen cvičí, ale věnuje se jim i v záchranné stanici.
Program byl rozdělen na tři části. V první části seděli dravci na bidýlkách a postupně byli představováni. Sokolník nám vysvětlil, jak žijí, jak loví a kdy, jak se liší samice a samec a jiné zajímavosti. Kdo byl pozorný a správně odpověděl na položené otázky, získal odměnu a stal se aktérem poslední části představení.
Ve druhé části nám sokolníci předvedli let a lov některých dravců – výra, sokola nebo orla. Vypustili ptáky do vzduchu a lákali je na lov připravené návnady.
V poslední části si vítězové soutěže z řad žáků zkusili, jak těžké je dravce vypustit a přivolat zpět na rukavici.
Všem se nám program líbil, odnesli jsme si spoustu nových vědomostí i rad, jak dravce chránit.
Mgr. Hana Pokorná

seiferos