+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Den jazyků v 1. a 2. třídě

Den jazyků v 1. a 2. třídě

I letos se naše škola připojila k oslavám Evropského dne jazyků formou projektového dne. V pátek 30.9. 2016 byl pro děti připraven zajímavý program, který měl připomenout jazykovou pestrost evropských národů.
Žáci 1. a 2. tříd se nejprve seznamovali formou her a soutěží s kulturními a historickými zajímavostmi evropských států. Pak už se vydali na pomyslnou návštěvu Velké Británie. První zastávkou byl Londýn s jeho typickými pamětihodnostmi. Žáci se seznámili s anglickou královnou, mohli zapózovat před budovou Big Benu nebo jen tak posedět u „čaje o páté“.

Ani po tomto výletě nebyly děti unavené, a tak zvládly i základní kroky skotského tance. Některé se na tento okamžik doma poctivě připravily a donesly si dokonce vlastní „skotskou sukénku“. Ani sportovní nadšenci nepřišli zkrátka, mohli vyzkoušet dostihový závod steeple chase. V závěru programu byla pro děti připravena pohádka v anglickém jazyce.

Jak to malým Skotům slušelo, si můžete prohlédnout na fotografii.

Den jazyků V ZŠ Vranovice

-pok-

Uložit

Uložit

Uložit