+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Úspěch 9. a 8. tříd v ZOO

Úspěch 9. a 8. tříd v ZOO

Další úspěch našich žáků v ZOO Brno

Dne 5. října 2016 se žáci naší školy již druhým rokem zúčastnili přírodovědné soutěže „Den přírodních věd“ pro základní školy a víceletá gymnázia. Soutěž organizuje ZOO Brno a střední škola chemická v Brně. I přes velmi chladné počasí dorazily do zoo všechny přihlášené týmy a celou soutěž absolvovaly až do konce. Celkem soutěžilo 64 družstev z 23 základních škol a víceletých gymnázií. Letošní téma byla evoluce. Jednotlivé soutěžní týmy prošly celou zoo a sbíraly body za vědomostní, ale i paměťové otázky. Celkem bylo šest okruhů otázek (botanika, geologie, jednobuněční, bezobratlí, chemie a obratlovci) a otázky nebyly lehké. Víte co jsou chromatofory nebo jaký je český název pro skupinu foraminofera? Co jsou pyroklastika nebo který ze stromů nese latinský název ginko biloba?

Naši školu reprezentovala tři družstva (dvě z devátého ročníku a jedno z osmého). Nejlépe se vedlo skupince žáků devátého ročníku ve složení Lukáš Toncr, Eliška Kouřilová a Kamila Matoušková. Získali krásné 11. místo s počtem 32 bodů z 36. Před námi se umístily jenom následující školy – Gymnázium Kapitána Jaroše, Klasické španělské gymnázium, Gymnázium Matyáše Lercha, ZŠ Husova a ZŠ Tišnov. Čili jsme šestou školou z 23 škol. Naše další družstva získala 17. a 43. místo. Všem soutěžícím patří velké dík.

Mgr. Andrea Lastomirská

001_zoo_brno_zsms_vranovice 002_zoo_brno_zsms_vranovice 003_zoo_brno_zsms_vranovice 004_zoo_brno_zsms_vranovice

Uložit

Uložit

Uložit