+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Plavecká sezóna v MŠ

Plavecká sezóna v MŠ

Předškolákům začala plavecká výuka v bazénu v Hustopečích. Obsahuje deset ¾ hodinových lekcí v režimu 1x týdně a to v pátek. Vyjíždíme autobusem 8.50 hod. od hlavní budovy mateřské školy, návrat v 11.30 hod.
Letos se nahlásilo 30 dětí, z nich 11 dětí z nultého ročníku a 19 dětí ze školky, přednost měly děti předškolního věku.
Cvičitelky vedou výuku citlivě, spolupracují s učitelkami mateřských škol tak, aby byl brán zřetel na individuální potřeby dítěte. Pomocí her, básniček a písniček učí děti základním plaveckým dovednostem a především pak, nebát se vody. Výuka probíhá jak v malém, tak i velkém bazénu.
V pátek 2.12 děti plavaly ve velkém bazénu, pro rozehřátí organismu skotačily s kruhem, skákaly do vody, využívaly šňůry ve vodě, aby se dopravily na druhou stranu bazénu. Na závěr hrály hru na námořníky a plavaly v trojicích na voru.
Po příjezdu do školky nadšeně sdělovaly kamarádům skvělé zážitky.

Text:Yveta Šturmová
Foto: Martina Manková

01_plavani_ms 02_plavani_ms 03_plavani_ms

Více foto na rajce.net

Uložit

Uložit