+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Kroužky bojují s nezájmem

Kroužky bojují s nezájmem

Zjišťování zapojenosti a zájmu žáků 2.st. o mimoškolní aktivity

Vážení rodiče, vedení školy provedlo z důvodu nízkého zájmu o kroužky zjišťování zapojenosti žáků do kroužků jak školních, tak mimoškolních, a zároveň zjišťovalo, o jaké kroužky by žáci projevovali zájem.
Aktivní mimoškolní činnost považujeme v životě dětí za důležitou pro jejich harmonický všestranný rozvoj. Podporovat děti v mimoškolních aktivitách by měla především rodina. Proto nás překvapuje, jak nízký počet žáků je do mimoškolních aktivit zapojen.
Žáky jsme nechali volně se vyjádřit k tomu, o co by měli v budoucnu zájem. Jasně převažují kroužky se sportovním zaměřením. Kroužek přehazované, o který byl markantní zájem, jsme zavedli okamžitě po skončení ankety. Kroužek aerobicu, power jógy a pilates bychom se snažili otevřít od příštího roku. O ostatní kroužky valný zájem nebyl.
Anketu budeme pravidelně opakovat a kroužky přizpůsobovat zájmu a potřebám žáků.

Čtěte více: Aktuální statistiky návštěvnosti kroužků ZŠ a MŠ Vranovice

Mgr. Hana Pokorná, ředitelka školy