+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Den bez palmového oleje

Den bez palmového oleje

1. únor –„Den bez palmového oleje“ může být začátkem naší globální odpovědnosti.
„Dnem bez palmového“ oleje navazujeme na úspěšnou akci „Den, kdy řekneme firmám, že tu nechceme jejich výrobky s palmovým olejem“, která se konala před rokem – 1. února 2016.
Češi se stali vzorem pro celou Evropu.
Podařilo se problematiku palmového oleje dostat do povědomí dvou třetin populace České republiky. Proč je právě Česká republika nejlepší v Evropě?
– obsah palmového oleje je jasně vyznačen na obalech
– firmy ustupují od používání PO (některé firmy od palmového oleje zcela ustoupily, a některé jej alespoň omezily či hledají alternativy – Emco, Bohemia, Zemanova pekárna,….)
– výborná informovanost široké veřejnosti (nejen výrobci, ale i restaurace, školy nebo třeba zoologické zahrady zcela vyřadily výrobky s palmovým olejem ze své nabídky a šíří informace o této problematice, ať už popisem výrobků nebo v rámci vlastních osvětových aktivit).
– o problematice PO se mluví v TV, probíhají jednání s vládou.

Naše škola je členem Koalice proti palmovému oleji od podzimu 2015. A co momentálně chystáme? Na škole probíhá fotosoutěž obalů potravin označených vlastním logem „bez palmového oleje“, dále 1. února se žáci můžou zapojit do Dne bez palmového oleje, a v obchodě CBA (bývalý Toncr) budou cca týden označeny výrobky bez palmového oleje (teda alespoň většina) a pro zákazníky budou nachystány základní informace o dané problematice.
A proč o tom mluvíme? Protože právě teď můžeme aktivně ovlivnit dění na druhé straně planety. Prosíme vás proto, zkuste jeden den, klidně i dva, tři, pět nebo také každý den žít bez palmového oleje – bez výrobků, které ho obsahují.

1. únor –„Den bez palmového oleje“ může být začátkem naší globální odpovědnosti.

1stfeb_cover_indi

Dejte vědět přátelům na sociálních sítích
Další info zde:
http://stoppalmovemuoleji.cz
http://stoppalmovemuoleji.cz/denbezPO.php
http://andilast.rajce.idnes.cz/LOGA_-_bez_palmoveho_oleje/

Koordinátorka EVVO ZŠ Vranovice, Mgr. Lastomirská