+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Lyžaři a snowboarďáci v akci

Lyžaři a snowboarďáci v akci

Tak jo … máme za sebou další nezapomenutelný týden v Jeseníkách. Již potřetí za sebou jsme strávili zimní výcvikový kurz na chatě U Sovy v obci Ludvíkov, která je vzdálená 4 km od Karlovy Studánky – místa s nejčistším ovzduším v republice. Kurzu se letos zúčastnilo 31 žáků – 19 z nich absolvovalo výcvik na lyžích a 12 na snowboardu. Sněhové podmínky byly letos velmi dobré a tak jsme 5 dnů strávili na svahu. Jeden den jsme věnovali hrám na sněhu a pěšímu výletu do výše uvedeného lázeňského městečka. Nevynechali jsme ani večerní lyžování, které je vždy příjemným zpestřením programu. Večery jsme trávili na chatě. Děti se dověděli něco z historie lyžování a snowboardingu, výzbroji a výstroji určené pro tyto zimní sporty. Dále o bezpečném pohybu na horách a zásadách poskytování první pomoci. V neposlední řadě jsme se bavili hrami, které si děti pro ostatní samy připravovaly. No a vše vyvrcholilo ve čtvrtek odpoledne, kdy proběhly závody ve slalomu. Kdo získal medaile a ceny pro největší pokrok na lyžích a snowboardu? Podívejte se na foto: http://renatasport.rajce.idnes.cz/ZVK_Ludvikov_2017/

Renata Karpíšková

01_lyze 02_lyze 03_lyze

Foto: Renata Karpíšková

Uložit

Uložit