+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Soutěže 5. A + Logická olympiáda

Soutěže 5. A + Logická olympiáda

V letošním školním roce byla v pátém ročníku pořádána dvě školní kola soutěží. Jednalo se o Matematickou olympiádu a Pythagoriádu.
Matematická olympiáda: školního kola se zúčastnili 3 žáci. Dvě žákyně, Tereza Bubeníková a Kateřina Hochmanová postoupily do okresního kola, kde byly úspěšné. Obsadily osmé místo, vzorně tak reprezentovaly naši školu.
Pythagoriáda: školního kola se zúčastnilo 25 žáků, úspěšnými řešiteli byli Adam Kotačka a Kateřina Hochmanová.

Logická olympiáda: Letos se naše škola opět zapojila do základního kola Logické olympiády, jejímž organizátorem je Mensa ČR. Z prvního stupně se zúčastnilo 20 žáků, z druhého stupně 14. Potěšitelné je, že 26 našich žáků patřilo mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola z celé ČR.

Eva Hnízdová