+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Olympiády na vymření

Olympiády na vymření

Ve škole probíhají školní kola olympiád naukových soutěží (český a anglický jazyk, matematika, biologie, zeměpis, dějepis,…). Nejnověji školní kola recitační soutěže na 1. i 2. stupni ZŠ.
U některých soutěží už proběhla i okresní kola. Nejlépe si vedly žákyně 5. A v Matematické olympiádě (informovala paní Hnízdová zde) a ani chlapci z 9. A, si nevedli úplně špatně v téže soutěži.

Sama za sebe mohu říci, že rok od roku je to s účastí žáků, kteří jsou ochotní soutěžit a alespoň trochu soutěžit chtějí, horší a horší. Žáci částečně zpohodlněli a navíc v dnešní době internetu vše co potřebují, vyhledají na příslušných stránkách nebo je, já osobně neumím správně namotivovat. Přemýšlet se jim také nechce, většinou jen „dosazují“ informace do předem naučeného vzorce, návodu a „selský“ rozum a zdravé přemýšlení pokulhává.

Organizovala jsem školní kola Matematické olympiády; pracují na ní 2 žáci 7. třídy; stejně tak Pythagoriádu (výsledky byly zklamáním) a Zeměpisnou olympiádu ve dvou kategoriích. Celkem se zúčastnilo 7 žáků. Marně vzpomínám na předchozí ročníky, kdy se soutěžící nevešli do jedné třídy.

Do okresního kola zeměpisné olympiády, která proběhla v úterý 21. 2. 2017, byli přihlášeni dva soutěžící. Nakonec jela jen jedna žákyně, která se však vrátila s nadšením a tímto způsobem mi vrátila víru v další ročníky soutěží a k jejich organizování. Výsledky prozatím nejsou známé.

Blanka Beňušová