+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Maškarní ples se vydařil

Maškarní ples se vydařil

Dne 26. 2. 2017 proběhl ve vranovické Sokolovně dětský maškarní ples. Termín konání plesu byl, oproti předchozím rokům, o měsíc dřív – v předchozích letech se tento ples konal vždy kolem 20. března. Na příjemnou atmosféru plesu však tento detail neměl pražádný vliv. Že je dětský maškarní ples v naší obci již po několik let zárukou hezky stráveného času svědčí i hojná účast dětí s jejich dospěláckým doprovodem– zúčastnily se jak děti z Vranovic, tak i z okolních vesnic, z Brna a objevilo se i pár dětí od Tišnova.

Celým maškarním plesem prováděl moderátor Radek s kolegyní Anežkou, kteří svým profesionálním vedením akce dokázali rozveselit a aktivizovat nejen děti, ale i jejich rodiče. Ples začal přehlídkou masek, kdy děti vytvořily hada a procházely prostorem haly (malé děti za ruku s dospělým, nejmenší děti v náručí) a hrdě prezentovaly své masky. Předvádění masek poté dále pokračovalo, když moderátor jednotlivé masky typově rozdělené, zval na pódium – nedříve přišly všechny princezny v sále, poté následovaly všechna zvířátka (od včelek, přes pejsky až po berušky), dále přišly víly a hrdinové (supermani, policisté či piráti) a jako poslední se na pódiu předvedly rozličné masky, které je těžké do jakékoliv kategorie zařadit (např. Mimoni či panenka Barbie i s obalem). Po několika písničkách následovala další show, kdy několik dětí na pódiu soutěžilo s několika dospělými při stavění velkých kostek, které představovaly stěnu, či dobrovolníci z řad dětí (těch bylo vždy dost) s jediným odvážným dobrovolníkem z řad dospělých, vlezli do fólie, která po napuštění vzduchem vytvořila velikou bublinu a zúčastnění v ní dokonce i chodili – podívaná velice zajímavá. Ples byl zakončen známou dětskou písní Jede jede mašinka a děti, podobně jako na začátku, vytvořily průvod v podobě dlouhého zatočeného hada, kterého vedl moderátor s velikou hlavou vlka. Z plesu každé dítě poté odcházelo i s cenou z tomboly.

Co říci závěrem – letošní dětský ples se, dle mého názoru, velmi vydařil, děti se pobavily a prostřednictvím svého převleku a stylizací do oblíbené pohádkové či jiné postavy si rozšířily svou fantazii a chvíli zůstaly bezstarostně ve svém krásném dětském světě. A dospělí? Jistě strávili se svými dětmi hezké nedělní odpoledne.

Petra Střelcová
Foto: Petra Stejskalová

01_maskarni_ples_2017 2_maskarni_ples_2017 3_maskarni_ples_2017
Více foto: http://1vranovice.rajce.idnes.cz/Maskarni_ples_2017/