+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Výchovný koncert Forest Gump

Výchovný koncert Forest Gump

Ve středu 12. dubna jsem se zúčastnila s žáky 3. A výchovného koncertu FORREST GUMP. Pohádkové písně, které na koncertě zazněly, mi přišly vhodně vybrané. Všichni žáci je znali, tudíž se mohli bez potíží zapojit do společného zpívání. Pán, který prováděl celým vystoupením, s žáky skvěle komunikoval. Dle mého názoru se koncert žákům líbil, jelikož byli celou dobu ukáznění a do programu se aktivně zapojili. Největší úspěch měla u třeťáků píseň „Není nutno“.

Renata Strohová

Představení agentury Forest gump bylo pro mě i žáky vcelku zklamáním, protože jsme očekávali povídání o skupině The Beatles. V hodinách hudební výchovy se této hudební legendě věnujeme – členům, historii, písničkám – a mysleli jsme, že si s pánem zazpíváme. Místo toho jsme se dočkali „jen“ folkových písní a na závěr jedné pohádkové. Písničky od autorů, které nám pán hrál, běžně zpíváme, takže pro nás vystoupení nepředstavovalo nic, co bychom neznali. Součástí představení byly i rytmická cvičení, která jsme zvládli s bravurou. „Hru na tělo“ totiž v hodinách také trénujeme. Nicméně pán hrál a zpíval pěkně. Žáky chválil za skvělý výkon, který pod jeho vedením předvedli. Nestává se mu prý často, že by měl tak vynikající publikum. Nemohu než s ním souhlasit a také děti pochválit.
Ze zvědavosti jsem si šla poslechnout i pásmo pro žáky 7. – 9. ročníku, které se již výhradně týkalo skupiny The Beatles. Určitě to bylo zajímavé povídání. I výběr písní. Dětem vadilo, že písničky, které zazněly, příliš neznaly a bylo jich docela málo.

Renata Karpíšková
Celkem proběhla 3 pásma koncertu – pro žáky 1. – 3. ročníku pásmo písniček z pohádek, pro žáky 4. – 6. ročníku pásmo písniček z pohádek a folkové písničky a pro žáky 7. – 9. ročníku pásmo písniček skupiny Beatles.

forest