+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Družina v zaniklém Koválově

Družina v zaniklém Koválově

V sobotu 20. května 2017 pořádala Školní družina při ZŠaMŠ Vranovice již tradiční sobotní výlet s rodiči do okolí Vranovic. Tentokrát jsme zamířili do Žabčic, kde jsme navštívili staré tvrziště Koválov.
V 8 hodin se na nádraží sešlo celkem 22 dětí a rodičů, odkud jsme se společně vlakem vydali do Žabčic. Dále jsme již pokračovali pěšky. Od nádraží v Žabčicích jsme šli pěknou procházkou okolo vinných sklepů a vinohradů k cíli našeho výletu – bývalému tvrzišti Koválov, kterému se podle tvaru říká Kulatý kopec. Seznámili jsme se zde s historií tohoto místa, dnes se zde ale již nic z bývalého tvržiště a vesnice nedochovalo, zůstal jen název. I přes ne zrovna ideální počasí byl pěkný výhled do okolí na Výhon nad Židlochovicemi, Pouzdřanskou step, Pálavu a okolní obce.
Po krátké přestávce a občerstvení u myslivecké chaty jsme pokračovali do Vranovic.

Celý výlet se nesl v příjemné atmosféře, všichni se shodli na tom, že jsme společně strávili velmi pěkné dopoledne. Již teď se těšíme na příští rok, kdy se zase podíváme na nějaké pěkné a zajímavé místo v okolí.

Dagmar Kneblová

indexcom (2) indexcom (3) indexcom