+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Expedice Pálava – VIDEO

Expedice Pálava – VIDEO

V úterý 16. 5. 2017 jsme uspořádali 2. ročník „Expedice Pálava“. Po zkušenostech z loňského roku jsme změnili přístupovou cestu do základního tábora. Pošetřili jsme tak naše nohy a ubrali z celkové trasy 10 km (Popice – Dolní Věstonice a zpět).
Ráno v půl sedmé jsme se sešli na nádraží ve Vranovicích a vlakem jsme se vydali do Šakvic. Odtud nás autobus dopravil do Dolních Věstonic a pak už po svých mezi vinohrady vzhůru
na Dívčí Hrady.
Počasí nám celkem přálo, nepršelo, nebylo příliš horko a síly měli také všichni na rozdávání. Po vstupu do lesa nám po chvíli přeběhla přes cestu vystrašená srnka. Jinak jsme víceméně potkávali, co se týče živočichů, drobný hmyz (např. chrousty nebo čmeláky). Pod Vyhlídkou se klidně popásalo stádo ovcí a koz. Cestu po naučné stezce nám zpestřovala voňavá mateřídouška (zavzpomínalo se na Erbena), krásné violky, na skalách žlutá tařice a další pestré rostlinky a bylinky a dětem samozřejmě nezbytné mobily! Paní Masaříková, třídní učitelka 9. A a slečna asistentka Lenka Šaňáková, absolventka SŠ s ekologickým zaměřením jednotlivé rostliny pojmenovávaly a navzájem se doplňovaly. Letos jsme tedy využili jako průvodkyni právě Lenku, pro kterou je Pálava její „srdeční záležitostí“.
Našlapali jsme odhadem cca 12 km v „horském“ terénu a další návštěvníky naučné stezky Děvín jsme potkávali až na zpáteční cestě. V Dolních Věstonicích jsme se občerstvili a stejnou cestou se vrátili před třetí hodinou odpolední do Vranovic.
Žáci 9. ročníku v počtu 21 se chovali bezpečně a kulturně a až na jeden malý incident, který vznikl nedorozuměním, proběhla celá turisticko-zeměpisně-přírodopisná exkurze bez „ztráty kytičky“. Pouze několik unavených účastníků expedice sbíralo síly doma. Většina aktérů, včetně dospělého doprovodu, dorazila druhý den do školy.

Mgr. Blanka Beňušová
Radek Emmert, žák 9. A

Koukněte na video

 

autor osobně Pálava 1 (re) Pálava 2 (bb) Pálava 3 (bb) Pálava 4 (bb) Pálava 5 (bb) Pálava 6 (re) Pálava 8 (re) Pálava 9 (re) Pálava 10 (re)

Uložit

Uložit