+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Za fotbalem v divadle

Za fotbalem v divadle

Ve středu 17. května 2017 jsme jeli se školou do brněnského divadla Polárka na představení „ Klapzubova jedenáctka “. Bylo tam více škol a sál, ve kterém se hrálo, byl plný dětí.
Hlavními hrdiny byli otec Klapzuba a jeho jedenáct synů. Synové se jmenovali : Bodlo, Hlavička, Šajtle, Lajna, Placírka, Štulpna, Patka, Klička, Tyčka, Velké vápno a Malé vápno. Z nich sestavil otec Klapzuba mužstvo a trénovali a trénovali. Začali se zlepšovat a vyhráli nad Kozojídkami i Spartou, FC Barcelonou i Anglií. Ani jednou neprohráli. Jezdili po celém světě, posílali telegramy o vítězství mamince, která se starala o hospodářství a pěstovala velikou řepu.
Jednoho dne se šli projít a potkali chlapce, kteří hráli fotbal a chtěli si s nimi zahrát, ale chlapci je odmítli, že hrají pro radost a ne pro peníze. Klapzubovu jedenáctku to zamrzelo , že si ostatní myslí, že hrají pro peníze. Rozhodli, se že skončí, ale pak jim přišla pozvánka na Mistrovství světa v Brazílii a tak začali znovu hrát. V Rio de Janeiru se stali mistry světa.
Při zpáteční plavbě ztroskotali a skončili na ostrově mezi lidojedy.Ti s nimi chtěli hrát fotbal, ale podle svých pravidel. Hrozilo, že přijdou o život, ale naštěstí je zachránil jiný parník. Klapzubova jedenáctka se šťastně vrátila domů k mamince.
Představení se nám moc líbilo, bylo humorné a zajímavé, protože bylo o fotbale. Herci chodili i mezi nás diváky. A my jsme zpívali s nimi jejich fotbalovou hymnu a fandili. Rádi bychom Polárku zase někdy navštívili.

Kolektiv žáků 6. A
Mgr. Dagmar Černá