+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Nejúspěšnější žáci 2016/17

Nejúspěšnější žáci 2016/17

Nejúspěšnější žáci vranovické školy ve školním roce 2016-17
V letošním školním roce slavili největší úspěch svěřenci paní učitelky Lastomirské v biologické olympiádě. Konkrétně se jednalo o Vojtěcha Růžičku a Alexandru Lastomirskou ze 7. A.

Vojtěch Růžička získal 2. místo v okresním kole a postoupil do krajského finále. Tam se stal úspěšným řešitelem a obsadil 20.místo. Mezi soutěžícími byli minimální rozdíly, rozhodoval každý bod. Alexandra Lastomirská získala v okresním kole 6. místo.

Příprava pro biologickou olympiádu je velmi náročná. Provést pozorování v přírodě, nasbírat potřebné přírodniny a následně vědecky bádat. Vše pořádně zaznamenat, nafotit, sepsat, vytisknout a zhotovit tak vstupní úkol, něco jako menší vědeckou práci. Dále bylo zapotřebí nastudovat 90 stran odborného textu a naučit se poznávat cca 750 druhů rostlin a zvířat. To vše žáci zvládli.
Vojtěch je všestranně nadaný, letos se účastnil i školního kola matematické a zeměpisné olympiády a okresního kola matematické olympiády, kde se umístil na 5. místě.
Postupu žáka do krajského kola se škola dočkala po delší době. Všichni věříme, že Vojta nebo Saša do konce školní docházky ještě nějaký úspěch zopakují.

Text a foto: Mgr. Andrea Lastomirská

001_Nejusp_zaci_16_17