+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Fotbal ZŠ

Fotbal ZŠ

Ve čtvrtek 8. 6. se na hřišti SK Záblacký uskutečnilo okresní kolo fotbalu základních škol, kategorie H IV. – hoši 8. – 9. třída. Jednalo se o soutěž AŠSK (Asociace školních sportovních klubů), které je naše základní škola členem a tradičně tento turnaj ve spolupráci s SK Vranovice pořádá. Letošního ročníku se zúčastnilo 5 týmů. Tři jednoznačná vítězství a jedna remíza zajistila prvenství fotbalistům ze ZŠ TGM Ivančice. Druhé místo si vybojoval tým ze ZŠ Ostrovačice, třetí místo ZŠ Tišnov 28. října, čtvrté pak ZŠ Modřice a páté místo obsadili hráči z naší základní školy. Turnaj se nám nevydařil, sešlo se nám více nepříznivých faktorů. Zásadní byl nedostatek starších hráčů. Proti družstvům, ve kterých hrála převážná většina deváťáků, hráli v našem týmu čtyři žáci šestého ročníku a navíc ještě dvě děvčata, která ovšem nehrála vůbec špatně. Další moment, snad ještě důležitější, chyběl nám trenér. Velkou pomocí byl v tomto směru našim hráčům pan Karel Hochman, kterému patří opět velký dík. Dále bych chtěla poděkovat panu Miroslavu Ježovi a paní Martině Ježové za bezvadnou spolupráci, vstřícnost a poskytnutí zázemí k umožnění konání turnaje. Uvidíme , co přinese příští ročník.

Text a foto: Renata Karpíšková

Fotbal_turnaj