+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

FOTO: Dýňování a Mimoni v MŠ

FOTO: Dýňování a Mimoni v MŠ

Naše mateřská škola se již tradičně zapojila do Vranovického dýňování. Letošní rok jsme kreativní tvoření z dýní pojali pohádkově a nazvali jsme ho Mimoňův svět. S dětmi jsme v dopoledních hodinách tvořily z dýní mimoně pomoci různých výtvarných metod a technik. Do tvoření jsme zapojili i rodiče, kteří s dětmi v odpoledních hodinách samostatně v domácím prostředí vytvářeli vlastní mimoně dle jejich fantazie.
Dýňování jsme společně všichni vesele a barevně zakončili 22. 9. 2017, kdy se v naší mateřské škole konal „den mimoňů“. Společně s dětmi jsme se tematicky oblékli a to: Trička jako sluníčka, kalhotky jako kapičky a brejličky veliký. Sešli jsme se před mateřskou školou, kde jsme si prohlédli všechny výtvory a na památku udělali společnou fotografii.
Jsme velice rádi, že máme možnost se každý rok Vranovického dýňování účastnit. Nejen, že přinese do naší školky nádech podzimní atmosféry, ale je to pro nás všechny kreativní činnost, při které se děti mohou výtvarně „vyřádit“ a hlavně se mezi sebou sblížit, neboť dýně tvoříme celá školka společně.
Rádi bychom velice poděkovali rodičům, kteří byli ochotní a přinesli do mateřské školy dýni a rodičům, kteří s dětmi doma vytvořili mimoně z dýní a přispěli tak do naší sbírky.

Simona Gálová

Foto: archív MŠ

001_MS_Dynovani 002_MS_Dynovani 004_MS_Dynovani 005_MS_Dynovani 006_MS_Dynovani 007_MS_Dynovani