+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Den jazyků skončil roztančenou sokolovnou

Den jazyků skončil roztančenou sokolovnou

Téměř nikdo to na židlích nevydržel, nechal se strhnout chytlavými melodiemi a v sokolovně křepčil s rukama nad hlavou. Tak vypadal závěr projektového dne s názvem Den jazyků, který už několik let po sobě mají možnost zažít žáci na ZŠ a MŠ Vranovice. V úterý 3. října 2017 obstaralo tečku za programem brněnské hudební divadlo Slunečnice a svým vystoupením drtivou většinu žáků nadchlo.
V úvodu to přitom na žádnou „pařbu“ nevypadalo. Sympatická dvojice z brněnského spolku nejdříve interpretovala několik známých aktuálních hitů, které komentovala, o čem vlastně jsou a do programu se aktivně zapojili i žáci. Dva studenti z deváté třídy například museli sehrát seznamovací scénku v angličtině se slovy, které zazněla později v jedné z předvedených písní.
Atmosféra postupně gradovala a zlom přišel při skladbě Get lucky od už legendárního elektronického uskupení Daft Punk. Na následujících několik závěrečných skladeb už tančila většina žáků druhého stupně mimo svá místa na sezení. Po skončení představení Slunečnice sklidila zasloužený aplaus a poté se hlavně mužská část dua – Kristián Alexandr Šebek ještě dlouho podepisoval a fotil zejména s nadšenými žačkami, které si ho za krátkou dobu evidentně zamilovaly.
Den jazyků však nepředstavoval jen závěrečné divadelní vystoupení. Před ním žáci v budově školy absolvovali program, který byl zaměřený na Angličtinu, Němčinu a Ruštinu. Všichni se tak naučili třeba napsat své jméno azbukou, nebo se zábavnou formou přiučili několika německým výrazům. „Deváťáci si v jednotlivých třídách připravili aktivity a ostatní žáci si je postupně zkoušeli. Myslím, že to nejstarší děti zvládly velmi dobře a vše se vyvedlo podle představ. Sokolovna to pak perfektně zakončila,“ shrnula paní učitelka Hana Hubíková, jež měla Den jazyků na starosti.

Text a foto: Jan Pařík

001_Den_jazyku 002_Den_jazyku 003_Den_jazyku 004_Den_jazyku 005_Den_jazyku