+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Pohledná hra a spálené šance: fotbalový bronz

Pohledná hra a spálené šance: fotbalový bronz

Velké Němčice, Vranovice – Kdyby se hrálo na krásu, nemají konkurenci. Ve fotbale, potažmo ve sportu však hrají zásadní roli jiné věci. Důležité jsou zejména branky, body a vteřiny… Hlavně kvůli tomuto faktu obsadili žáci z Vranovic na tradičním Fotbalovém turnaji o pohár ZŠ Velké Němčice třetí místo.
Své dva soupeře sice vranovické „kopačky“ kombinačně předčili, jenže nemohoucnost při zakončení je stála horší umístění. Vranovice oba své zápasy prohrály, z výhry v turnaji se trochu překvapivě radují Nikolčice, které v duelu o první místo porazily 2:1 domácí výběr.

V prvním klání ve čtvrtek 5. října za sychravého počasí vyzvali Vranovičtí pozdějšího vítěze z Nikolčic. Do zápasu vstupovali s mírnými rozpaky, protože do Velkých Němčic dorazil značně omlazený kádr, který ještě oslabila absence několika opor z řad žáků vyšších ročníků. Úvod zápasu byl katastrofální, když do vranovické sítě šťastně zapadl hned první nikolčický pokus.
Ten Vranovice evidentně zaskočil. Postupně se však hráči zklidnili a poté až do konce převzali otěže zápasu. Pohlednými kombinacemi motali soupeři hlavu a na nebezpečné výpady vyrážel rychlý Jakub Čaloud, kterého podporoval Vojta Celnar. Z několika nadějných situací vytěžili však jen tyčku a několik střel vedle nebo do gólmana.

Druhý poločas nabídl podobný obrázek. Vranovičtí tvořili a soupeř se zmohl jen na ojedinělé ataky. Z množství vranovických šancí se ujala až dorážka Kuby Čalouda, který vyrovnal na 1:1. V tu chvíli to vypadalo, že Vranovice soupeře dorazí a odnesou si zaslouženou výhru. Jenže zdání klamalo. Po několika dalších šancích a opětovné tyčce totiž přišel chvíli před koncem jako blesk z čistého nebe zásah Nikolčic na 2:1. Vranovičtí už nedokázali zareagovat a první utkání tak ztratili až v závěru.

Po chvíli smutku v kabině je hned čekal druhý souboj s domácími Velkými Němčicemi. Do něj Vranovice vstupovaly jako outsider a i když se to dvěma rychlými brankami domácího celku potvrdilo, hra tak jednoznačně nevypadala. Vranovičtí fotbalisté se domácím víc než vyrovnali a trochu překvapivě si vytvářeli spoustu šancí. Bohužel však většina z nich zůstala neproměněná. Na straně domácích představoval jediné riziko urostlý hráč s číslem 9, který disponoval velkou rychlostí a silou. Když se rozběhl, jen těžko ho někdo zastavoval….

Diváci nakonec viděli pohledný zápas s množstvím branek, který Velké Němčice vyhrály 6:2. Za Vranovice se prosadili Vojta Celnar a Zdeněk Venka. Škoda nevyužitých šancí, skóre mohlo vypadat úplně jinak a při troše štěstí mohly na úspěch pomýšlet i Vranovice.

Závěrem nezbývá nic jiného než poděkovat všem jedenácti hráčům za skvělou reprezentaci školy a doufat v lepší zítřky. Velkou část týmu totiž tvořili šesťáci, kteří až trochu povyrostou a zesílí, představují velký potenciál do budoucna. Už příště budeme určitě silnější!!!

Výsledky:
Vranovice – Nikolčice 1:2 (za Vranovice branka J. Čaloud)
Velké Němčice – Vranovice 6:2 (za Vranovice branky V. Celnar a Z. Venka)
Velké Němčice – Nikolčice 1:2

Konečné pořadí:
1. Nikolčice
2. Velké Němčice
3. Vranovice

Sestava Vranovic: Tomáš Lízal, Jakub Čaloud, Petr Kuchyňka, Vojtěch Celnar, Tomáš Kišš, Richard Pezlar, Ondřej Tuček, Jakub Toncr, Denis Kuchyňka, Zdeněk Venka, Patrik Rusek.

Mgr. Jan Pařík

fotbal 1 fotbal 2 fotbal 3 fotbal 4 fotbal 5