+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Za Robinsonem v Polárce

Za Robinsonem v Polárce

Stejně jako minulý školní rok pokračuje tradice návštěv brněnského divadla Polárka pro žáky 2. stupně jako vhodné doplnění literární výuky. Tentokrát se na cestu do Brna vydaly společně obě 6. třídy, aby zhlédly představení „Robinson Crusoe“.

Někteří žáci byli v tomto divadle vůbec poprvé, ale na kulturní zážitek se připravili zodpovědně a oblékli se do šatiček či oblečků. V divadle pak se zájmem sledovali dění na jevišti. O čem představení bylo? Na to odpověděla Katka C. ze 6. A takto:„Vystupovali tam Robinson a otrok Pátek, papoušek anebo piráti z jiného ostrova. Robinson žil v maličké chatrči na pustém ostrově a za ní měl kozu. Na zdi měl hodiny, které mu ukazovaly, co nesmí zapomenout udělat. Jednoho dne šel na lov a spatřil lebku s kostmi a tak se ulekl. Najednou uslyšel nějaké kroky, objevili se tam kanibalové a nesli si oběť. Robinson je vystrašil pistolí a oběť vysvobodil. Pojmenoval ho Pátek. Učil ho různým věcem, např. číst, správně mluvit a taky uklízet. Nakonec se podařilo Robinsonovi odjet lodí domů do Anglie a vzal s sebou i Pátka.“

V tomto duchu se neslo i slohové vypravování dalších žáků a bylo doplněno také kresbou. Posloužilo i jako inspirace pro hodinu výtvarné výchovy. Většina se shodla na tom, že představení bylo legrační a napínavé, takže jim nevadily ani přeplněné „šaliny“ a těší se na další návštěvu.

Mgr. Dagmar Černá, učitelka češtiny