+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Florbal: nepovedený turnaj, ale ukázková akce

Florbal: nepovedený turnaj, ale ukázková akce

Florbalová kvalita jednoduše nebyla na naší straně. To je fakt, se kterým se musíme smířit. Hlavně kvůli tomu se výběr vranovických florbalistů nemohl rovnat nejlepším týmům. Na okrskovém kole v Pohořelicích tak tým složený výhradně z žáků sedmých tříd skončil v pátek 3. listopadu na pátém místě ze šesti účastníků.

Snaha se však vyvolené devítičlenné sestavě nedá upřít. Kluci dřeli a zvlášť Honza Fortelný, který si dostatečně odpočinul na dlouhém lázeňském pobytu, po hřišti doslova létal.
Šest týmů pořadatelé rozlosovali do dvou skupin a v prvním klání na nás čekala ZŠ Židlochovice. Úvod vypadal nadějně. Rychle jsme se ujali zásluhou už výše zmiňovaného Honzy Fortelného vedení a i dál jsme soupeři stačili. Jenže zlom nastal zhruba v polovině patnáctiminutového duelu. Židlochovice odskočily na větší rozdíl, vranovičtí hráči se již nezmohli na větší odpor a prohráli jsme 3:6.

01_florbal

Ve druhém zápase nás v boji o postup do kýženého semifinále čekal Rajhrad, který své první utkání s Židlochovicemi jasně ztratil. I to nám dávalo velké naděje. Průběh střetnutí nás však vyvedl z omylu. Na vranovické hokejky se postupně dostávala nervozita a klukům se nedařilo soupeře ničím zaskočit. Rajhrad naopak dvakrát skóroval a porazil nás 2:0.

Na Vranovice tak místo bojů o postup do okresního kola zbyl jen duel útěchy o páté místo. V něm jsme plní odhodlání urvat alespoň čestný úspěch nastoupili proti Modřicím. Od začátku jsme byli lepší a první zásah Vranovic zaznamenal sportovní univerzál Ríša Pezlar. Poté soupeř několikrát zahrozil a často nám na střídačce zatrnulo.
Naštěstí přišla parádní akce a pojistka pro Vranovice. Honza Fortelný krásným průnikem obešel několik protihráčů a nezjištně předložil míček do jasné šance Danu Koškovi. Ten nezaváhal a zkušeně poslal míček pod břevno modřické branky. Krásná tečka na závěr! Modřice ještě snížily na 1:2, ale na víc se již nezmohly.

03_florbal

Já i kluci jsme do Pohořelic odjížděli s většími ambicemi, ale někdy je potřeba sklonit hlavy a poklonit se soupeřům…

Na smutnění však není čas, už zanedlouho si můžeme spravit chuť. V pátek 10. listopadu totiž na stejném místě čeká okrskové florbalové kolo tentokrát osmáky a deváťáky.

  • Vranovice – ZŠ Židlochovice 3:6 (2x Fortelný, Koška)
  • Vranovice – Rajhrad 0:2
  • Vranovice – Modřice 2:1 (Pezlar, Koška)

Sestava: Miroslav Mátl, Martin Skoupý, Richard Pezlar, Jan Fortlený, Jakub Richter, Daniel Koška, Jakub Kadlíček, Ondřej Kadlíček, Lukáš Holešínský

02_florbal

Text a foto: Mgr. Jan Pařík