+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Florbal: bronz a nejlepší střelec

Florbal: bronz a nejlepší střelec

Dobrá hra vynesla florbalistům třetí místo a nejlepšího střelce turnaje. Na papíře výsledek nevypadá nijak zázračně, od velkého úspěchu a senzace jsme zas tak daleko nestáli. Výběr florbalistů z osmé a deváté třídy vranovické Základní školy obsadil v pátek 10. listopadu na okrskovém kole v Pohořelicích sice „až“ třetí místo, dvěma favoritům však zle zatápěl.

Jak s Židlochovicemi, tak nakonec vítěznými Pohořelicemi sehráli kluci z Vranovic vyrovnané duely, které však pokaždé skončily porážkou. Pokud by však dopadly opačně, nikdo by se nemohl divit. Na srdci nás vedle dobrých výkonů může hřát také fakt, že náš elitní sniper Tomáš Lízal, se stal s osmi přesnými trefami nejlepším střelcem turnaje.

01_florbal

V úvodním zápase z celkových čtyř nás čekaly Židlochovice. Jak se později ukázalo, šlo o klíčové utkání. Jeho start se nám však tuze nevyvedl. Kluci jakoby ještě spali. Ještě jsme se ani nezapotili a už jsme prohrávali 0:2. Poté se však ujala hezká střela Dominika Pospíšila. Od té doby jsme s urostlým sokem hráli naprosto vyrovnanou bitvu a měli řadu šancí na vyrovnání. Žádná střela se však už neujala a první klání jsme ztratili 1:4.

Proti Modřicím už jsme do zápasu nastoupili soustředění a po zásluze jsme s přehledem vyhráli 3:1. To co přišlo proti Rajhradu, nikdo nečekal. Papírově vyrovnaného soka jsme bez slitování doslova přejeli. Hned od začátku kluci dominovali a na ukazateli v závěru svítilo skóre 6:0 pro nás. Střelecky explodoval Tomáš Lízal, který mířil přesně hned pětkrát.

Závěrečného soupeře představoval domácí superfavorit. I s Pohořelicemi jsme však drželi krok. Kluci dřeli na maximum a dlouho drželi nadějný stav 1:1. Pak však trochu došly síly. Doplatili jsme na malý počet hráčů, když jsme měli jen jednoho florbalistu na střídačce, zatímco ostatní týmy točily kompletní pětky. Bohužel naše škola není schopna tolik „materiálu“ dodat… Opět jsme promarnili několik šancí a Pohořelice nás tak zdolali 3:1.
V našem týmu zavládlo sice velké zklamání, které však rychle vyprchalo. Kluci totiž na sebe mohou být hrdí. Na palubovce každý nechal to, co v něm je, a to je nejdůležitější!

02_florbal

  • Vranovice – Židlochovice 1:4 (Pospíšil)
  • Vranovice – Modřice 3:1 (Lízal 2x, Celnar)
  • Vranovice – Rajhrad 6:0 (Celnar, Lízal 5x)
  • Vranovice – Pohořelice 1:3 (Lízal)
  • Nejlepší střelec turnaje: Tomáš Lízal (Vranovice) – 8 branek

Sestava: Dominik Pospíšil, Tomáš Lízal, Vojtěch Celnar, Tomáš Kišš, Adam Botoněk, Jan Furch, Jakub Vaculka

Jan Pařík