+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

ENŠPÍGL A NASREDDIN v brněnské Polárce

ENŠPÍGL A NASREDDIN v brněnské Polárce

Dne 31. října jsme jeli do divadla Polárka , kde jsme sledovali příběh Tilla Enšpígla a Nasreddina.
Vystoupení začalo písničkou, kterou zpívali vystupující herci a hráli k tomu na hudební nástroje, což mě mile překvapilo. Po zazpívání úvodní písně se nám herci představili a prozradili nám, jaké role budou hrát. Aneta

WP_20171031_11_14_32_Pro

Příběh se odehrává současně v Německu a v Turecku a vypráví o Tillu Enšpíglovi, který se měl stát stejně jako jeho otec ševcem, ale tato profese ho nebavila. Proto se vydal do světa. Druhým hrdinou byl Hodža Nasreddin, hledaný vtipálek. Několikrát ho chytili, ale on vždy utekl. Jednoho dne zase chytili a odvedli za sultánem. Sultán ho jmenoval vezírem a začala válka proti křesťanům. Ve válce se Nasreddin a Enšpígl potkali a stěžovali si na lidskou hloupost, která válku způsobila a ani jejich smysl pro humor jí nezabránil. Oba dostali strach o své blízké, Nasreddin položil život za svou rodinu – ženu a čtyři děti, ale Enšpígl svou matku zachránil a spolu utekli domů do Německa.
Příběh byl zajímavý a zábavný a na tom se shodla celá třída 7.A, nejen Kristýna K., autorka tohoto článku.

A co dodat závěrem ? Kombinace živé hudby i loutek, nápadité kostýmy a zajímavé kulisy nás nadchly. Divadlo Polárka opět nezklamalo a my se těšíme na další nápadité představení ve 2. pololetí.

Mgr. Dagmar Černá, učitelka ČJ

Foto: archív ZŠ

WP_20171031_09_36_44_Pro