+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Mladí florbalisté: bez výhry, ale s novými zkušenostmi

Mladí florbalisté: bez výhry, ale s novými zkušenostmi

I nepříjemná zkušenost je zkušenost. Tímto heslem se musejí řídit žáci, kteří reprezentovali vranovickou základní školu na florbalovém ČEPS Cupu pro první stupeň. Vranovický výběr totiž ve středu 6. prosince v Pohořelicích prohrál všechny tři své duely a z turnaje odjel s nelichotivým skóre 4:16. I tak nelze klukům odepřít bojovnost, s jakou se s florbalovějšími soupeři rvali. Nezbývá, než uznat sílu soupeřů…

V Pohořelicích bylo osm účastnických týmů rozděleno do dvou skupin po čtyřech, hrálo se paralelně s dívkami na dvou malých hřištích systémem tři hráči v poli plus brankář. Vranovické „florbalky“ přijeli do Pohořelic v hojném počtu, takže jsme mohli střídat kompletní tři trojice.

V zahajovacím klání jsme změřili síly s Dolními Kounicemi. Opticky jsme měli víc ze hry, Matyáš Klimus dokonce po chvíli nastřelil tyčku soupeřovy branky. Jenže to bylo vše, na co jsme se zmohli. Soupeř postupně přidal na aktivitě, překvapil nás gólem z trestného úderu a dílo dokonal druhým zásahem po naší chybě. Trochu smolně jsme tak turnaj odstartovali prohrou 0:2.

Druhý zápas nám postavil do cesty těžký kalibr, v podobě pozdějšího vítěze z Moravan. Moravanští florbalisti všichni hrají za jeden klub a na hřišti to bylo znát. Od začátku diktovali tempo hry a vypracovali si několik šancí. O to víc všechny překvapil nečekaný pokus Lukáše Macha, který vystřelil z půlky hřiště a míček zapadl až do soupeřovy branky. Ujali jsme se tak vedení 1:0. Protivník pak na hřišti rozpoutal peklo a naši bránu zasypával spoustou střel. Dlouho jsme však odolávali, měli jsme štěstí a výborně chytal i Max Gruna. Po vyrovnání Moravan se však naše hra sesypala a soupeř rozjel brankostroj, který se zatavil až na čísle 10.

Do třetího utkání s Modřicemi jsme šli už s mizivou šancí na postup do vyřazovacích bojů. Lišáci z předměstí Brna se brzy ujali vedení, záhy však vyrovnal agresivně hrající Mach. Poté jsme bohužel trochu vyklidili pozice a dovolili soupeři utéct až na skóre 1:4. I když jsme se z útlumu vzpamatovali a Tomáš Benda a znovu Mach dohnali ztrátu na rozdíl jednoho gólu, víc už jsme nestihli a utrpěli tak třetí porážku v řadě.

I přes výsledkový nezdar nemusíme věšet hlavu. Šancí na nápravu a lepší výsledek budou mít kluci ještě dost!

Výsledky:

Vranovice – Dolní Kounice 0:2

Vranovice – Moravany 1:10

Branky Vranovic: Lukáš Mach

Vranovice – Modřice 3:4

Branky Vranovic: Lukáš Mach 2X, Tomáš Benda

Text a foto: Jan Pařík

001_florbal 002_florbal