+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Závěrečná zpráva ze ZVK aneb Ludvíkov opět nezklamal

Závěrečná zpráva ze ZVK aneb Ludvíkov opět nezklamal

Modrá obloha, lehký mráz a čerstvý, asi třiceticentimetrový polštář čerstvého prašanu. Lepší přivítání na zimním výcvikovém kurzu jsme si v sobotu 20. ledna snad ani nemohli přát. Jaká změna oproti zamlženým a pošmourným Vranovicím, odkud jsme před pár hodinami vyráželi… Ludvíkov v Jeseníkách tradičně nezklamal!

Štěstí nám přálo, předešlá škola z Dolních Němčic nemohla kvůli špatným sněhovým podmínkám využívat privátní vlek Chaty u Sovy, na nás se však hned od příjezdu smála zasněžená sjezdovka, která se po následujících pět dní stala naším domovem.

Vranovická posádka se skládala ze tří členů pedagogického dozoru, zdravotnice a hlavně 32 nažhavených žáků. Z nich bylo 20 lyžařů a 12 snowboarďáků a hned odpoledne po příjezdu se rozřadili do několika výkonnostních družstev.

Hlavní náplň kurzu samozřejmě představovala lyžařská a snowboardová výuka, žáci však měli o zábavu postaráno, i když zrovna nedřeli na svahu. Každý večer pro ně byla připravena přednáška na různé téma – první pomoc, lyžařské vybavení, historie lyžování nebo lyžařské závody. V odpočinkovém úterku byly na programu i hry na sněhu a ozdravná vycházka do lázní Karlova Studánka. Každý večer si taktéž vybraný pokoj připravil program pro ostatní.

Vydařený týden, který se naštěstí obešel bez vážnějších úrazů a nemocí, zakončily závody ve slalomu. V nich logicky dominovali zkušení lyžaři a snowboarďáci, je však potřeba vyzdvihnout šest úplných lyžařských a tři snowboardové začátečníky. Většina z nich za týden na sněhu udělala neuvěřitelný pokrok a o to jde na kurzu především!!!

Fotky z kurzu naleznete na odkazu:
http://renatasport.rajce.idnes.cz/Zimni_vycvikovy_kurz_2018/

Mgr. Renata Karpíšková a Mgr. Jan Pařík

ZVK1

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA