+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Hit na Olympijském festivalu? Pro Vranovické jednoznačně běžky

Hit na Olympijském festivalu? Pro Vranovické jednoznačně běžky

Spousta různorodých zimních sportů, maskot v podobě bílého tygra, medaile a charakteristické barevné kruhy. Podle těchto indicií lze lehce poznat, že je řeč o zimních olympijských hrách. Přesně to také okusili žáci sedmých, osmé a deváté třídy vranovické základní školy a přitom nemuseli cestovat až do daleké Jižní Koreji. V úterý 20. února totiž po úspěchu ve výtvarné soutěži měli možnost navštívit Olympijský festival na brněnském výstavišti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vydařené akce se zúčastnilo 37 žáků, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Pro ně pak byl připravený harmonogram, podle kterého měli možnost vyzkoušet různé sporty. Děti tak zažily třeba sáňkařský start, jízdu ve dvojbob nebo střelbu z biatlonové laserové pušky. V rámci doprovodného programu, který hostil pavilon Z a jeho okolí, si třeba vyzkoušeli i některé disciplíny z již zaběhnutého Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Jako bonus měly hvězdný dohled v podobě olympijské medailistky z Atén v roce 2004 a mistryně světa v trojskoku Šárky Kašpárkové.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejpopulárnější aktivitou se však překvapivě staly běžky. Žáci vyfasovali kvalitní materiál a pak už se prali s asi třistametrovým okruhem z umělého sněhu. Většina z nich stála úzkých prkýnkách poprvé, takže o komické situace nebyla nouze. O to se ostatně postaral i pedagogický dozor.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Sportovní dopoledne zakončilo bruslení a hokej, pak už došlo na závěrečné vyhlášení, kdy děti obdržely diplomy a medaile od úspěšné české paralympičky Terezy Kmochové.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Akce byla včetně dopravy a svačiny zcela zdarma a organizace proběhla na jedničku. Za to patří velký dík Českému olympijskému výboru, jen víc takových příležitostí!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mgr. Jan Pařík