+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Návštěva kouzelníka ve školní družině

Návštěva kouzelníka ve školní družině

V pátek 23. února nám zpestřilo odpoledne ve školní družině vystoupení magického divadla KATONAS. V úvodu programu jsme se dozvěděli, že tradice kouzelnické rodiny sahají až do roku 1840 a pan kouzelník vystupuje s tímto uměním již jako desátá generace. Předvedl nám kouzla s kartami, provazem, šátky, barevnou prachovkou, mincemi, kouzelnou hůlkou s duchem, kruhy, dřevěnými zajíci v klobouku, deštníky. Z prázdné bedýnky a pračky vytáhl živé pejsky, kdy jeden potom jezdil na tříkolce a v dětském autíčku.

002_kouzelnik_SD
Děti po celou dobu se zájmem a napětím sledovaly jeho vystoupení a čekaly, jaká kouzla ještě uvidí a zda nějaká odhalí. I přes snahu jedné dívky odhalit kouzelníkův trik, to bohužel nevyšlo, protože magie je magie.
Při práci mu pomáhala nejenom jeho asistentka, ale několikrát i asistenti z řad publika – tedy naše děti.

003_kouzelnik_SD

Během představení děti kouzelníka odměňovaly potleskem, z představení byly po celou dobu nadšené. Páteční kouzelnické vystoupení bylo pěkným zpestřením programu ve školní družině jak pro děti, tak i pro vychovatelky, všem se moc líbilo. Na závěr si děti mohly zakoupit nafukovací balónek ve tvaru zvířátek. Již dnes se těšíme na případné další setkání s kouzelníkem a jeho programem.

001_kouzelnik_SD

Zuzana Zedníčková
vychovatelka ŠD