+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Jan Hus a spolužák jako císař

Jan Hus a spolužák jako císař

Ve středu 7. března 2018 se na naší škole odehrálo divadelní představení o životě mistra Jana Husa. Účastnil se osmý, sedmý a šestý ročník druhého stupně. Vystoupení přednesl pouze jeden herec, který využíval dřevěné postavičky, jež napodobovaly jiné osoby. To však nebylo úplně šťastné, jelikož muž mluvil sám a nám se pletlo, kdo zrovna něco povídá. Některé části nebavily všechny posluchače, ale když byl do role císaře poslán náš spolužák, většina diváků najednou zpozorněla. I při pálení Husa, které bohužel neproběhlo, se žáci dívali s očekáváním, co se bude dít dále. Nakonec jsme zatleskali účinkujícím, rozloučili jsme se a rozešli do svých tříd.

Vojtěch Růžička, 8.A

001_Jan_Hus 002_Jan_Hus