+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Realita vranovického fotbalu. Fotbalisti skončili pátí

Realita vranovického fotbalu. Fotbalisti skončili pátí

Ne. Ve Vranovicích a dalších okolních obcích mladou generaci fotbal moc netáhne. Jako názorný příklad může sloužit družstvo starších žáků, které je složené z hráčů Vranovic, Přibic a Ivaně dohromady a stejně bojuje s nedostatkem dětí. Tento trend se pak projevuje i ve školním sportu. Už jen složit fotbalový tým z žáků vranovické školy dá zabrat, výsledky pak nemohou být kdovíjaké. Na sálovém fotbale v Pohořelicích to zástupcům Vranovic stačilo v okrskovém kole na páté místo ze šesti účastníků.

V krásné hale ve středu 14. března si to šest celků rozdalo nejprve ve dvou základních skupinách. Vranovice společně s židlochovickým gymnáziem obstaraly hned úvodní duel dne. A jak bývá bohužel zvykem, Vranovičtí začali katastrofálně. Do utkání vstoupili nesoustředěně a než se rozkoukali, tak prohrávali 0:3. Poté sice zmírnili tlak vyspělejšího soupeře, i tak prohráli 0:4.

Ve druhém zápase nás čekal další zástupce Židlochovic, tentokrát tamní základní škola. Vranovické „kopačky“ zahájily utkání lépe, i tak brzy prohrávaly 0:1. Poté přišlo několik náznaků šancí, jenže žádný pokus hráčů v černém se neujal a úřadovat začal opět soupeř. Postupně nasázel další čtyři góly a ze zápasu udělal svou exhibici. Čestný úspěch zaznamenal alespoň Petr Kuchyňka, jenž snížil na 1:5, konečná porážka 1:6 však dost bolela.

Do semifinále postoupily z každé skupiny dva celky, na Vranovice tak čekal závěrečný boj o páté místo. Za soupeře mu výsledky z druhé skupiny určily Modřice. Z hráčů bylo od počátku cítit odhodlání, že s takovým sokem nemohou prohrát. Začátek byl však opět ve znamení nervozity. Zbytečné ztráty a nezajištěná obrana vedla k častým brejkům soupeře, který se ujal vedení 1:0.

Poté jsme naštěstí přežili několik dalších modřických šancí a sami udeřili. O srovnání se postaral Vojta Celnar. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou, sportovní štěstěna pak víc přála k naší radosti Vranovicím. Po několika ošemetných situacích u naší brány totiž vedení 2:1 na stranu Vranovic strhl Petr Kuchyňka, který zužitkoval nezištnou nabídku Tomáše Lízala před prázdnou bránu. Druhý jmenovaný se pak sám po chybě modřického brankáře postaral ještě o jeden gól a Vranovice se mohly konečně radovat. S turnajem jsme se rozloučili výhrou 3:1 a pátým místem!!!

Výsledky Vranovic:
zápasy ve skupině:
Vranovice – Gymnázium Židlochovice 0:4
Vranovice – ZŠ Židlochovice 1:6
zápas o 6. místo: Vranovice – Modřice 3:1

Mgr. Jan Pařík

02_Hal_fotbal 01_Hal_fotbal