+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Soutěž RUBIKON – velká neznámá?

Soutěž RUBIKON – velká neznámá?

Možná si někteří z vás matně vzpomenete, neviděli jsme něco takového kdysi v televizi? Ve čtvrtek 15. března 2018 se pět vybraných žáků druhého stupně ZŠ Vranovice zúčastnilo oblastního kola soutěže Rubikon v Ivančicích, a aby v tom nebyli úplně sami, jel s nimi i zbytek třídy 7. A jako morální podpora, vybaven transparentem a cedulemi, na kterých propagovali svou školu.

Všech šestnáct žáků společně s pedagogickým doprovodem překonalo útrapy cestování vlakem a autobusem a dorazilo do kina Réna. Tam se ovšem naše cesty poněkud rozešly. Soutěžící tým v obsazení : kapitán Daniel Koška, Štěpánka Horká, Jakub Kadlíček (všichni ze 7.A), Klára Němečková (7.B) a Patrik Rusek (6.A) změřil síly s osmi dalšími základními školami a víceletými gymnázii okresů Brno-venkov a Vyškov. Každý tým měl svou barvu, my jsme měli fialová trička. Soutěž měla šest kol a byla velmi obtížná. „V každém kole se vsázely body, ale mohly se velmi rychle i ztratit. Soutěž byla o práci s informacemi, o zákonech a hlavně o týmové spolupráci. V našem týmu jsme se doplňovali“ (tolik z pohledu našich soutěžících). A co zbytek třídy jako publikum? „ Mezi soutěžními disciplínami byla různá představení: mažoretky, free running nebo street dance“. Moderátor soutěže se snažil, aby se i publikum zapojilo do dění, např. mexickou vlnou, skandováním nebo tancem.

A co říct závěrem? Náš tým sice skončil předposlední, ale byli jsme tam ze všech nejmladší a sbírali zkušenosti, které hodláme příští rok co nejlépe využít. Pozitivní na celé věci je, že jsme takto dostali jméno naší školy a potažmo celé obce do širšího povědomí a dali signál, že s námi do budoucna mají počítat. Zúčastnili jsme se soutěže, která rozhodně v dnešní době smysl má: nepodlehnout hazardu a umět pracovat s informacemi a dokázat vyhodnotit rizika. Velký dík patří Mgr. Janě Masaříkové, která žáky na tuto soutěž připravovala.

Mgr. Dagmar Černá
třídní učitelka třídy 7. A

Rubikon