+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Tvrdá příprava se gymnastkám vyplatila. Zabodovaly ve Střelicích

Tvrdá příprava se gymnastkám vyplatila. Zabodovaly ve Střelicích

(SPORTOVNÍ GYMNASTIKA – dívky 7. tříd). Poprvé v historii naší školy se šest děvčat rozhodlo na sobě řádně zapracovat a odvážilo se zúčastnit okresního kola ve sportovní gymnastice. Trénovala dle možností třeba i třikrát týdně, aby byla 22. března připravena stát se důstojnými konkurentkami děvčat ze Střelic – družstvu A i B a Rajhradu. Na soutěži musela zacvičit sestavu na prostných, na hrazdě a předvést dva přeskoky. Nejtěžší bylo natrénovat jednotlivé prvky na hrazdě. V průběhu soutěže se děvčata nedopustila výraznějších chyb a zvládla i trému – musela odcvičit před zraky tří rozhodčích, ostatních závodnic i diváků.
V konečném součtu bodů se umístila na fantastickém třetím místě se 103 body, přičemž družstvo A ze Střelic dosáhlo 109 bodů a vítězky z Rajhradu 113 bodů. Při naší premiéře je tak od zkušených gymnastek nedělil výrazný bodový rozdíl. Nehledě na to, že družstvo Střelice B se jim podařilo porazit.
Chtěla bych děvčatům i jménem vedení školy poděkovat za opravdu svědomitou přípravu, předvedený velmi dobrý výkon, odvahu a reprezentaci. Věřím, že děvčata letošních šestých ročníků na jejich výkony v příštím školním roce naváží.

Renata Karpíšková

gamnastika