+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Vybíjená v Hrušovanech: dvě třetí místa a potrápený favorit

Vybíjená v Hrušovanech: dvě třetí místa a potrápený favorit

Na první pohled z nich jde strach. Své vrstevníky převyšují minimálně o hlavu, k tomu připočtěte dynamit v ruce a zažraného trenéra, který je pro úspěch svého týmu schopný udělat vše. Postavit se jako soupeř hráčům vybíjené ze ZŠ Hrušovany není žádný med. Vranovičtí „vybíjenkáři“ se však papírově mnohem silnějšího soka nezalekli a řádně ho potrápili. I díky remíze s favoritem turnaje si kluci ze čtvrté a páté třídy odvezli z okrskového klání v Pohořelicích třetí místo z pěti účastníků.

Stejného umístění v úterý 10. dubna 2018 v prostorné pohořelické sportovní hale dosáhla i naše děvčata ze stejných ročníků. K jejich smůle se turnaje zúčastnil jen domácí tým, který alespoň utvořil dvě družstva. Holky sice s pohořelickým „áčkem“ i „béčkem“ prohrály, postupně se však zlepšovaly a věřím, že pokud by měly víc času na adaptaci na velký prostor, soupeřům vzdorují ještě mnohem víc.

vybijena

Zpět ke klukům. Tam se totiž odehrály o poznání dramatičtější bitvy. Jak se později ukázalo, tak pro Vranovice byl rozhodující už první zápas s domácím A týmem. Po prvním poločase jsme sice vedli, jenže ve druhém se nám přestalo dařit a o jeden bod jsme prohráli. Před utkáním s Hrušovany jsme tak neměli dobré vyhlídky. Jenže kluci se s o mnoho jak herně, tak fyzicky vyspělejším sokem vybičovali k heroickému výkonu a značně ho znervózněli. Hrušovanský trenér nechápal, co se děje, a jeho svěřenci po sobě jen koukali. První půli jsme vyhráli, bohužel ve druhé části se Hrušovany přece jen zklidnily a i díky našim chybám byli rádi za remízu 11:11.

S pohořelickým béčkem i nejslabšími Žatčany pak Vranovice neměly větší obtíže a ze čtyř duelů si tak připsaly pět bodů za dvě výhry a remízu, což v konečném účtování stačilo na třetí příčku. Před naše hráče se totiž vklínil i tým Pohořelic a nakonec se štěstím přece jen vítězných Hrušovan.

Z turnaje jsme si neodvezli jen diplomy za dvě třetí místa, ale hlavně jsme zažili spoustu dramatických chvil a získali hodně nových zkušeností. Jak holčičí, tak klučičí tým musím pochválit za bojovnost a vzornou reprezentaci školy. Věřím, že se k nám štěstí jednou přikloní víc a bude z toho i lepší umístění než bronz.

Jan Pařík

VÝSLEDKY:

Kluci: 1. Hrušovany u BrnaDívky:1. Pohořelice A
2. Pohořelice A2. Pohořelice B
3. Vranovice3. Vranovice
4. Pohořelice B
5. Žatčany