+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Překvapení na McDonald’s Cupu: Vranovice stály krok od postupu

Překvapení na McDonald’s Cupu: Vranovice stály krok od postupu

Scházelo tak málo. O to víc konečný výsledek mrzí. Žáci prvních až třetích tříd obsadili na letošním fotbalovém McDonald’s Cupu druhé místo, když ve finálovém klání s domácími Žabčicemi prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1. Jen krok jim tak scházel k senzačnímu postupu do okresního kola.

Po závěrečném hvizdu ve finále se v tvářích vranovických hráčů i trenérů objevily rozpaky. Výsledek je jedna věc, nešťastný byl však trochu průběh zápasu o vše. Utkání ve skupině se totiž hrála na 2 x 15 minut, zatímco finále jen na 1 x 15 minut. Než tak naši fotbalisté stačili zareagovat na nepříznivý vývoj finále, rozhodčí duel ukončil. Kdyby se hrálo stejně dlouho jako v předešlých zápasech, pevně věřím, že z hřiště poražení neodejdeme. Horší než Žabčice jsme rozhodně nebyli. Jenže na kdyby se ve sportu ani v životě nehraje…

Navzdory lehké pachuti z konečného výsledku dosáhly Vranovice skvělého úspěchu. Po předešlých letech, kdy se na McDonaldech příliš nedařilo, jsme v úterý 24. dubna neodjížděli do vedlejší vesnice s přehnanými ambicemi. V nejnižších ročnících však roste nadějná fotbalová generace a hned první zápas ukázal, že tentokrát nebudeme na turnaji hrát podřadnou roli.

Po počátečních rozpacích se kluci v úvodním klání proti nebezpečným Pohořelicím zklidnili a i díky čtyřem zásahům Františka Svory, ho jasně ovládli 8:3. Ihned poté je čekal závěrečný zápas ve skupině proti Želešicím. V něm jsme šli rychle do vedení 2:0, jenže kluci pak nepochopitelně polevili a soupeř toho využil. Postupně zápas otočil a chvíli před koncem byl stav 3:5 v náš neprospěch. Naši hráči, se však nevzdali a ukázali silnou psychiku. Želešice zmáčkli na jejich polovině a duel strhli na svou stranu v poměru 6:5. V napínavém utkání se třemi brankami blýskl mladý Ondřej Klimus, který chodí teprve do první třídy. Finále jsme si tak vybojovali na poslední chvíli.

V něm jsme bohužel brzy dostali branku, ale nesložili hlavy a soupeřovu branku zasypali několika nebezpečnými pokusy. Domácí gólman však předváděl vynikající zákroky a svůj tým držel nad vodou. Když se kluci nadechovali k největšímu náporu, zazněl hvizd rozhodčího postup do okresního kola tak připadl Žabčicím.
Kluci byli chvíli smutní, ale dlouho jim to naštěstí nevydrželo. Předvedli totiž perfektní výkony, za což jim patří velká pochvala. A já už se těším na další fotbalové akce, protože tahle generace se může podívat určitě dál než jen do Žabčic.

macDonalds_Cup

Jan Pařík

VÝSLEDKY VRANOVIC
Základní skupina:
Vranovice – Pohořelice 8:3
Vranovice – Želešice 6:5
Finále:
Vranovice – Žabčice 0:1