+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Morče ve škole? Proč ne, učíme se prezentovat

Morče ve škole? Proč ne, učíme se prezentovat

Každý rok se žáci v přírodopisných praktikách kromě jiného učí i prezentovat výsledky své práce. Než se ale dostanou k samotné prezentaci, musí se naučit hledat informace v různých zdrojích (encyklopedie, odborné časopisy a nakonec i internet), pak vypsat důležité informace, vytřídit je a seřadit do jednotlivých kategorií.
Vše pak graficky zpracují. Referát musí splňovat několik kritérií: musí být čitelný, přehledný, odborný a musí mít správně odcitované zdroje. Vítaná je domácí příprava. Pak nastane pro žáky tnejtěžší část, a to prezentovat svou práci před spolužáky. Vždy začíná se strachem v očích. Ale pak se postupně naučí pracovat s hlasem, intonací, naučí se triky proti trémě, jak si poradit v různých situacích nebo jak a proč pracovat s publikem. Většinou mají patnáct minut na samotnou prezentaci, ale některým žákům se povedlo zaujmout své spolužáky i déle než na jednu hodinu.
Letošní sedmáci dovedli prezentování svých prací k maximu. Bětka ze 7. B doplnila svou prezentaci živým morčetem a propojila tak teorii se svou vlastní praxí. Daniela, taktéž ze 7. B, si zase v rámci velice pečlivé domácí přípravy nachystala ke své prezentaci i pár zajímavých videí.

Andrea Lastomirská

Morce

Více foto na: https://andilast.rajce.idnes.cz/PP_2018_-_prezentujeme/