+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Sběr papíru pomáhá

Sběr papíru pomáhá

I když je už třídění odpadu samozřejmost snad v každé domácnosti, i přesto se každý rok najdou rodiče a žáci, kteří si udělají čas a přivezou nějaký starý papír i do školy. Jejich snaha potěší hned dvakrát. Nejdříve, když dostanou odměnu žáci a třída, kterým se nejlépe vedlo ve sběru, a podruhé, když může škola za získané peníze nakoupit nějaké zajímavé pomůcky pro děti do školy. Z minulých sběrů jsme zakoupili podsedáky pro celý první stupeň. Letos jsme pořídili pomůcky k badatelské výuce. Žáci tak přímo v přírodě můžou pozorovat, lovit, bádat a v neposlední řadě poznávat pomocí zakoupených pomůcek jako jsou síťky, entomologické pinzety, lupy, exhaustor či obrovské množství klíčů k určování rostlin a živočichů. Poznávat a bavit se můžou i ve škole pomocí didaktických her jako je Pexetrio nebo Přírodní zahrada.

Na prvním místě se letos umístili následující žáci:

1. místo – Vojtěch H. (6. A třída) – 343,00 kg
2. místo – bratři Roman a František S. (3. B třída) – 200,00 kg
3. místo – Tomáš B. (4. A třída) – 136,70 kg

Nejvíce papírů nasbírala 4. A třída – 379,10 kg (10 zapojených žáků

V posledních dvou letech se kontejner naplnil tak do poloviny, proto se bude sběr papíru konat zatím jednou do roka. Nejbližší sběr papíru bude na podzim 2018.

Andrea Lastomirská

01_sber 02_sber 03_sber