+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Výlet školní družiny

Výlet školní družiny

V sobotu 26. května 2018 pořádala ŠD svůj tradiční sobotní výlet – tentokráte do Pouzdřan na známou Pouzdřanskou step – Kolby – národní přírodní památka. Na Kolby jsme se vydali již podruhé. Poprvé to bylo před pěti lety. Tehdy s námi šla i čtyřletá Barbora H. spolu se svým bratrem, babičkou a tetou. A v sobotu si to všechny tři ,,holky“zopakovaly. Tato trojice s námi absolvovala také všechny naše výlety. Patří jim velké díky za věrnost.

01_skolni_vylet
Za krásného slunečného počasí jsme se ráno o půl osmé sešli na nádraží – celkem 12 dětí a 11 dospělých vlakem odjelo do 5 km vzdálených Pouzdřan. Zde na nás čekali ještě další dva účastníci, ale také velké nemilé překvapení – hustá mlha. Přesto jsme se nevzdali a počali stoupat na kopec Strážný, na kterém se přírodní památka nachází. Cestou nahoru jsme se dozvěděli něco o historii této lokality – co zde roste, kvete, kdo zde bydlí a sídlí – rostliny, květiny, stromy, ptáci, zvířata, hmyz, motýli – většinou chráněné a ohrožené druhy.

02_skolni_vylet
Počasí se nakonec umoudřilo a my ze shora viděli okolní vesnice, zahlédli jsme obrysy Pálavy i v dálce Mušovská jezera. Většina účastníků výletu byla na tomto místě poprvé, výhledy na okolní krajinu se jim moc líbily. Po krátkém odpočinku, který jsme využili na svačinu, jsme se posilněni vydali na zpáteční cestu – tentokráte již se sluníčkem a po svých. Hezkou procházkou jsme ušli skoro deset kilometrů, užili jsme si i přes počáteční ne zrovna dobré počasí příjemné dopoledne, protože po celou dobu výletu panovala velmi příjemná a dobrá nálada. Děkujeme všem a těšíme se na příště.

03_skolni_vylet
Dagmar Kneblová 
ved. vychovatelka