+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Bláznivá salta i hra na klarinet. Vranovice hledaly talent

Bláznivá salta i hra na klarinet. Vranovice hledaly talent

Podobné soutěže trhají v posledních letech v televizi rekordní sledovanost a i ve Vranovicích se ukázalo, že šlo o trefu do černého. První ročník soutěže Vranovice mají talent se nadmíru vydařil a sklidil u diváků velký aplaus. V záplavě všemožných vystoupení zvítězila mezi druhým stupněm po hlasování všech žáků parkourová show žáků ze 6. A ve složení Tereza Pospíšková, Patrik Rusek a David Fridrich. Mezi soutěžícími prvního stupně vynikla se svým energickým tanečním vystoupením Štěpánka Odvářková ze 2.A.

Talent5

Premiérový ročník soutěže se ve čtvrtek 14. června uskutečnil na popud paní učitelky Renaty Karpíškové. Ve vranovické sokolovně pak vyrostly důstojné kulisy včetně profesionálního ozvučení. Role moderátora se ujal zkušený herec a ostřílený speaker pan učitel Jakub Kuřímský a do poroty vedle organizátorky klání a dvou žáků usedl i budoucí učitel hudební výchovy a výborný zpěvák Jan Čechovský. Ten se ukázal jako velký bavič a vedle úvodního pěveckého vystoupení a fundovaného hodnocení, při vystoupení parkouristů vyšvihl i nekompromisní parakoutoul, za což u všech diváků sklidil velký aplaus.

Talent3

Do soutěže se mohl přihlásit kdokoli z řad vranovických žáků a startovní pole bylo rozřazeno do dvou kategorií – první a druhý stupeň. Po každém vystoupení následovalo krátké hodnocení poroty a v úplném závěru přišlo na řadu hlasování. Každý divák měl k dispozici tři hlasy, které rozdělil podle svého úsudku. A že bylo z čeho vybírat! Vedle akrobatických a hudebních vystoupení nechyběl ani tanec, recitace nebo neobvyklé vystoupení s kelímky.

Talent4

Všichni vystupující zaslouží velké uznání. Nejenže ukázali talent, ale ustáli i velkou trému, kterou vystoupení před víc jak stovkou diváků logicky přináší. Soutěž Vranovice mají talent předčila všechna očekávání a my se už třeba vedle prázdnin můžeme těšit na její pokračování…

Talent2

Výsledky soutěže:
První stupeň:

1. Š. Odvářková 2.A
J. Nohelová, B. Halfarová 3.A
3. V. Kukleta 5.A

Druhý stupeň:

1. T. Pospíšková, P. Rusek, D. Fridrich 6.A
2. Alžběta Černá 7.B
3. Anna Pezlarová 9.A

Talent1

Fotogalerie na: http://renatasport.rajce.idnes.cz/Talent/

Jan Pařík