+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Penaltová loterie odsoudila fotbalisty na druhé místo

Penaltová loterie odsoudila fotbalisty na druhé místo

Skvělý výkon bohužel pokazila smůla v nevyzpytatelných penaltách. Vranovičtí fotbalisté ve třech zápasech získali sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu, nedostali ani gól, přesto turnaj nevyhráli. Ke druhému místu je totiž odsoudil penaltový rozstřel, který jim s Ivančicemi nevyšel. I tak druhé místo ve finálovém okresním kole představuje výborný úspěch.
Jak je už zvykem, v okresním finále velkého fotbalu pro druhý stupeň jsme měli výhodu domácího trávníku, když jsme se opět ujali pořadatelství. Do Vranovic se v pátek 15. června sjely kromě nás ještě týmy z Kuřimi, Ivančic a Modřic. Každý celek si tak zahrál se všemi soupeři, hrací doba jednoho duelu trvala dvakrát patnáct minut.

V rozehřívacím klání se Vranovice utkaly s Kuřimí a zápas nabídl vyrovnanou bitvu, která byla otevřená až do konce. Oba týmy mohly udeřit, k naší radosti se však brankově ujala jen pěkná individuální akce Vojty Celnara, který obešel i gólmana a skóroval do prázdné brány.

Ve druhém zápase nás čekal nejsilnější soupeř v podobě Ivančic, které si předtím 4:0 poradily s Modřicemi. Hned od prvních minut bylo jasné, že proti nám stojí nebezpečný protivník. Ivančice byly nebezpečnější a nám nezbývalo, než se soustředit na obranu a hrozit brejky. Kluci ukázali velké srdíčko, kdy občas bránili i na hranici sebeobětování a výborný výkon předvedl i brankář Tadeáš Ledabyl, který si mezi tři tyče stoupl v soutěžním utkání poprvé v životě. Srdnatá hra nám nakonec vynesla bod za cennou remízu 0:0.

V závěrečném utkání nás čekaly Modřice a náš úkol zněl jasně: nastřílet co nejvíc branek, které se počítaly do skóre. To se nám nakonec povedlo, když jsme po jasné dominanci vyhráli 6:0, jenže gólů mohlo být ještě víc… To se v závěrečném účtování ukázalo jako rozhodující.

V úplně posledním utkání dne totiž Ivančice nastoupily proti Kuřimi a nesměly vyhrát o víc jak dvě branky. I přes hlasitou podporu našich žáků se jim to bohužel podařilo, když na 3:0 zvýšily snad minutu před koncem. O vítězi turnaje tak musely rozhodnout penalty. Jak Vranovice, tak Ivančice měly totiž stejný počet bodů i totožné skóre.

Už převlečení vranovičtí fotbalisté tak znovu nazuli kopačky a nerozehranost se nám bohužel vymstila. Hned dva naši první střelci totiž selhali, zatímco Ivančice byly stoprocentní. V rozstřelu jsme nakonec padli 2:4 a titul okresního mistra připadl našemu sokovi. Druhé místo a hlavně předvedený výkon však hodnotím velmi kladně. Všem klukům proto patří velká pochvala!!!

Výsledky Vranovic:
Vranovice – Kuřim 1:0
Branka: Celnar

Vranovice – Ivančice 0:0

Vranovice – Modřice 6:0
Branky: Kuchyňka 2, Pospíšil, Celnar, Lízal, Venka

Jan Pařík

Fotbal