+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Deváťáci se rozloučili sportovní dominancí

Deváťáci se rozloučili sportovní dominancí

Rozloučili se stylově. Suverénně nejúspěšnějšími žáky sportovního dopoledne, které tradičně završuje školní rok, se stali žáci deváté třídy. V úterý 26. června nejstarší studenti opanovali jak turnaj v přehazované, tak i florbalové klání. Při obou disciplínách se však na triumf hodně zapotili.

Hlavně v přehazované rozhodovaly detaily. Konkrétně tři nahrané body navíc ze všech pěti zápasů, které devátou třídu posunuly před osmáky, kteří získali stejně bodů. I ve florbale mladší děcka deváťákům zle zatopila. Třeba 6. A nad nimi dlouho vedla a pozdější vítěz turnaje se musel hodně snažit, aby skóre otočil.

Sportovního dopoledne se v sokolovně účastnil celý druhý stupeň, kdo přímo nehájil barvy své třídy přímo na hřišti, tak alespoň fandil. Žáci nejenže bojovali s jednotlivými soupeři, museli se vyrovnávat i se složitými vnějšími podmínkami zápasů. V tělocvičně i přes chladnější počasí panovalo dusno a prach z improvizovaného venkovního hřiště za sokolovnou na přehazovanou budou žáci smrkat možná ještě na začátku dalšího školního roku.

V každém odvětví do turnaje zasáhlo všech šest tříd druhého stupně, které si mezi sebou zahrály systémem každý s každým. Jednotlivý účastníci tak sehráli ve florbale i přehazované pět zápasů, které trvaly dvakrát pět minut.

Odcházející žáci se tak se školou rozloučili nejlepším možným způsobem. Příští ročník závěrečného sportovního dopoledne tak bude otevřený. Pomyslnou sportovní korunu by logicky měli převzít letošní osmáci, ale jednoduché to mít nebudou. V ostatních třídách se totiž nachází spousta šikovných dětí!

VÝSLEDKY SPORTOVNÍHO DOPOLEDNE
Přehazovaná:
1. 9. A
2. 8.A
3. 7. A
4. 7. B
5. 6. A
6. 6. B

Fotogalerie z akce: http://renatasport.rajce.idnes.cz/Turnaj_mezi_tridami_2018/

Jan Pařík

01_sport_odpo 02_sport_odpo