+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Žáky 1. stupně přivítá nová škola s bazénem

Žáky 1. stupně přivítá nová škola s bazénem

Vzdělávací centrum Floriánek je ve finále. Na žáky prvního stupně základní školy Vranovice tak čeká velký dárek v podobě pěti moderních, barevně odlišených tříd, ale také výukový bazén, či víceúčelová tělocvična. Bezbariérový přístup zahrnuje i výtah, osvětlení sociálních zařízení aktivují fotobuňky. K vybudování Vzdělávacího centra Floriánek posloužila budova bývalé školní jídelny, včetně přilehlého areálu.

„První část projektu Vize vzdělávání pro léta 2015 – 2020, zahrnutého do Plánu rozvoje obce, patřila mezi hlavní priority současného vedení Vranovic. Nabízí místním dětem i těm z okolních obcí školní vzdělání, které se svou kvalitou a zázemím odlišuje od jiných základních škol. A tvoří tak základ systému moderního vzdělávání.“ uvedl starosta Jan Helikar.

Podle něj se jedná o největší investici do rozvoje kvality vzdělání v historii Vranovic.

Přestavba vzdělávacího centra byla zahájena v červnu 2017 a trvala celkem 15 měsíců. Obec do ní investovala více než 54 milionů korun. V září 2018 však bude stavba ještě pokračovat druhou etapou. Díky níbudou mít Vranovičtí novou knihovnu, své prostory tu získá základní umělecká škola a například i školní družina. V zahradě vznikne místo pro relaxaci a aktivní odpočinek dětí a personálu. Předpokládané náklady této druhé etapy budou činit zhruba 22 milionů korun.

Veřejnost si může Vzdělávací centrum Floriánek poprvé prohlédnout v sobotu 1. září 2018 od 10 do 12 h při slavnostním zahájení školního roku starostou obce. Zváni jsou především rodiče, děti, přátelé školy, ale také zájemci z řad veřejnosti.

-kva-sed-

Čtěte také:

Pozvánka na otevření Vzdělávacího centra Floriánek

Do nové přístavby MŠ se vejde dalších 24 dětí

Foto: Dana Kvapilová

IMG_4541 IMG_4538

IMG_4539 IMG_4527

IMG_4540