+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Sportovní sezonu načli fotbalisté třetím místem

Sportovní sezonu načli fotbalisté třetím místem

Už předem bylo jasné, že s takovou sestavou díru do světa neuděláme. Předtuchy se sice naplnily, ale zas tak zle nebylo. Vranovičtí fotbalisti už na 28. ročníku turnaje O Pohár ZŠ Velké Němčice jednou remizovali a jednou prohráli, což stačilo jen na poslední třetí místo. Za předvedenou hru se však stydět nemuseli. Ani domácí Velké Němčice, ani Nikolčice náš celek nějak zvlášť nepřehrávali a při shodě okolností jsme klidně mohli pomýšlet i na výhru.

V chladném ránu nás ve středu 26. září přivítal orosený trávník a jako první se nám do cesty postavili domácí „kopačky“. Turnaj pro nás začal přímo katastrofálně. Hned v první minutě totiž soupeř udeřil. Improvizovanému gólmanovi Honzovi Furchovi proklouzla mezi nohama první střela a my hned od úvodu prohrávali.

Následně se na hřišti odehrával vyrovnaný souboj. My jsme byli jistější v kombinaci, soupeř zase hrozil z brejků. Naše snahy o vyrovnání byly dlouho marné, i když pár příležitostí k vyrovnání jsme měli. Zaradovali jsme se až pět minut před koncem duelu. Tomáš Kišš po rohovém kopu přiťukl míč našemu nejstaršímu hráči a kapitánovi Vojtovi Celnarovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Poté jsme se snažili o vedoucí gól a byli k němu rozhodně blíž než soupeř, na stavu 1:1 se však už nic nezměnilo.

Kluci si chvíli oddechli a hned je čekal druhý zápas proti Nikolčicím. Sok v růžových dresech na nás vlétl s velkým elánem. První nebezpečná střela sice patřila nám, pak už nás však protivník viditelně přehrával. Po propadnutí jednoho z obránců šly Nikolčice do vedení a nedlouho poté byla k vidění obdivuhodná trefa. Stoper Nikolčic trefil zhruba za čtyřiceti metrů šibenici naší brány a my prohrávali už 0:2. Nepovedený úsek hry pak završil další zkrat v obraně a třetí míč v naší síti.

Po změně se stran jsme se zmátořili a vyrovnali hru. Celnar a po něm i Zdeněk Venka však pálili jen do gólmana. Zasloužený úspěch však nakonec přece jen přišel. Po rohovém kopu se dostal balon až k Denisovi Kuchyňkovi, který už měl jednoduchou práci a snížil na konečných 1:3.

V závěrečném utkání si Nikolčice zajistili prvenství v turnaji díky vydřené remíze 2:2 s domácím týmem a na nás tak zbyla konečná třetí příčka. Na to, že jsme sestavu kvůli nedostatku fotbalistů na naší škole dávali dohromady jen stěží, nebyl výsledek vůbec špatný. Kluci makali ze všech sil a v nižších ročnících nám už dorůstá silná fotbalová generace. Máme se tedy snad na co těšit!

Výsledky zápasů:
Vranovice – Velké Němčice 1:1
Branka Vranovic: Celnar

Vranovice – Nikolčice 1:3
Branka Vranovic: Kuchyňka

Velké Němčice – Nikolčice 2:2

foto tým

Jan Pařík