+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Vranovické umělkyně v Praze

Vranovické umělkyně v Praze

Vranovická škola zazářila na pražském předávání cen soutěže Šťastné stáří očima dětí. Dne 9. 10. 2018 se pořádal závěrečný ceremoniál s vyhodnocením a doprovodným programem. Tato celorepubliková soutěž byla pořádána společností APSSČR pod záštitou Ministerstva školství a tělovýchovy. Umělkyně byly oceněny hned dvě. Na čtvrtém místě se umístila Andrea Langová v kategorii výtvarné dílo 11 – 15 let a na prvním místě se umístila Simona Škamradová v kategorii umělecká fotografie.
Závěrečný ceremoniál se odehrával v pražském Emauzském klášteře. V porotě zasedl i známý umělec Kristian Kodet a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Celou akcí pak provázel a zpíval Vladimír Hron.
Oceněné umělkyně si odnesly hodnotné ceny s diplomem a Základní škola a Mateřská škola Vranovice obdržela šek v hodnotě pět tisíc korun. Díla oceněných dětí budou putovat po České republice a budou vystavena v domovech důchodců a jiných pečovatelských institucích. Rád bych zdůraznil, že naše škola byla jediná, která měla hned dvě účastnice ve finále. Děkujeme oběma slečnám za uměleckou práci, vzornou reprezentaci školy a v neposlední řadě panu učiteli za organizaci celé soutěže.

Jakub Kuřímský

stari