+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

PING-PONGISTÉ DOSTALI V RAJRADĚ LEKCI OD ZÁVODNÍCH HRÁČŮ

PING-PONGISTÉ DOSTALI V RAJRADĚ LEKCI OD ZÁVODNÍCH HRÁČŮ

O podobných výsledcích se nepíše zrovna lehce. Přesto si myslím, že i prohry mají svůj smysl. Vranovičtí ping-pongisté dostali v okresním finále základních škol pořádně na frak, zklamaní však neodcházeli. Proti nim totiž stanuli samí závodní hráči, kterým naše sestava nemohla zdatně konkurovat. Mezi třemi školami jsme tak v pondělí 22. října v rajhradské sokolovně obsadili bronzovou pozici.

Všechna utkání se hrála na čtyři vítězné zápasy, s tím, že každé družstvo tvořila trojice hráčů, kteří nejprve absolvovali dvouhry na dva vítězné sety do jedenácti. Poté následovala čtyřhra, a když nerozhodla, přišla na řadu opět další série singlů.

Hned při rozpinkávání bylo všem jasné, že pro Vranovice bude znamenat úspěch i pouhý zisk setu. V prvním utkání jsme změřili síly se Zbýšovem. Kluci byly nejprve hodně nervózní, i když postupem času ze sebe nervozitu setřásli, na soupeře jednoduše neměli a padli jednoznačně 0:4 na zápasy.

Poté nás čekal Tišnov. Kdybychom jeho zástupce potkali v civilu, asi se jen usmějeme a řekneme si, že máme vítězství v kapse. Tišnovskou sestavu totiž tvořili tři malí kluci – dvojčata ze šesté třídy a jeden sedmák. Jenže jak se vysvlékli a vzali pálku do ruky, bylo zle. Jednalo se totiž o zástupce jednoho klubu, kteří hrají opravdu na vysoké úrovni.

Náš nejzkušenější hráč Honza Furch byl sice překvapivě blízko zisku setu, jenže hbitý tišnovský klučina nám tuto radost nedopřál a i on proti nám svůj duel vyhrál 2:0 na sety.
Ani ve druhém klání jsme tak nezískali ani set a nesplnili tak náš základní cíl. I když jsme skončili jasně poslední, ostudu jsme neudělali. Jedna ze středních škol, jejichž soutěž probíhala souběžně s naší, na tom byla o poznání hůř. Dva ze tří hráčů už naši školu příští rok opustí, proto se zřejmě na delší dobu jednalo o poslední návštěvu turnaje ve stolním tenise.

Klukům děkuji za reprezentaci školy a i prohrami se člověk učí!

Výsledky:
Vranovice – Zbýšov 0:4
Vranovice – Tišnov 0:4

Jan Pařík

pinec