+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Utrápená výhra a dál nic. Mladí fotbalisté berou čtvrté místo

Utrápená výhra a dál nic. Mladí fotbalisté berou čtvrté místo

Úvodní zápas naznačil, jak bude vypadat celý turnaj. Vranovice s k první výhře 2:1 nad papírově slabšími Velkými Němčicemi protrápily až díky gólu pár vteřin před koncem, v dalším pokračování se pak zdálo, že je úvodní nervové vypjetí vyčerpalo. Ze zbylých tří duelů už pak fotbalisté ze čtvrtých a páté třídy žádný zápas nevyhráli a v hale v Žabčicích skončili na předposlední čtvrté pozici.
Škoda, že první protrápené vítězství nemělo ve středu 14. listopadu na hráče opačný efekt. Herně totiž za zbylými soupeři příliš nezaostávali. Jediný sok, který byl na hřišti znatelně lepší a triumf si zasloužil, byly Židlochovice, jenž nás zdolaly ve druhém utkání 4:1.

Stejným výsledkem pak skončilo i klání s domácím výběrem, který nakonec celý turnaj opanoval. Žabčice nás však rozhodně výrazně nepřevyšovaly. Dostávali jsme se do šancí a Matěj Kaláb dokonce po úvodní domácí brance vyrovnal na 1:1. Pak však už skóroval jen soupeř, jenž minulý rok ovládl venkovní okrskové kolo McDonald Cupu.

V závěrečném boji se Vranovicím do cesty postavil celek Hrušovan. Na přední umístění už jsme nemohli pomýšlet, výhra na závěr by nám však náladu vylepšila. To však rival v modrých dresech odmítl a ujal se vedení 2:0. Tomáš Benda pak sice snížil, na víc už jsme se ale nezmohli a padli jsme 1:2.

Po těsném druhém místě na McDonald Cupu jsme tak mírně vyklidili pozice, doufám však, že šlo jen o souhru náhod a v jarní odvetě na venkovním hřišti to všem protivníkům vrátíme i s úroky!

Výsledky Vranovic:
Vranovice – Velké Němčice 2:1
Branky Vranovic: Svora, Kužel.

Vranovice – Židlochovice 1:4
Branka. Brychta.

Vranovice – Žabčice 1:4
Branka: Kaláb.

Vranovice – Hrušovany u Brna 1:2
Branka: Benda.

Jan Pařík

fotbal