+420 519 433 110 reditel@skolavranovice.cz

Florbalisty zradila skupina smrti a skončili pátí

Florbalisty zradila skupina smrti a skončili pátí

Sport je krásný, ale umí být i pěkně krutý. O tom se přesvědčili vranovičtí florbalisté ze čtvrtých a páté třídy na okrskovém kole v Žabčicích. Ze čtyř duelů prohráli jen jednou, jako jediní sebrali body vítězi z Moravan, přesto skončili až na pátém místě z osmi účastníků. Stačilo málo a mohli jsme klidně hrát i finále a bojovat o postup do dalšího kola…

Ale pěkně popořadě. V úterý 20. listopadu se do Žabčic sjelo osm týmů, které pořadatel nalosoval do dvou čtyřčlenných skupin. Už zde se stal, jak se později ukázalo, první zádrhel. Z naší skupiny se totiž vyklubala skupina smrti. Vedle Židlochovic na nás totiž čekal silný domácí výběr a Moravany, kde se to na první pohled hemžilo šikovnými hráči.

Rozehřátí nám obstaraly slabé Židlochovice, které jsme bez problémů přehráli 3:0. Pak už však přišly těžké bitvy. Nakonec klíčový zápas s Žabčicemi rozhodla naše hrubka v obraně, z níž soupeř vstřelil jediný gól utkání. S domácím sokem jsme se bili srdnatě a měli i pár nadějných šancí. Matiáš Klimus dokonce orazítkoval břevno soupeřovy brány. Bohužel nám branka nebyla souzena.

Do utkání s dosud suverénními Moravany jsme pak šli zdravě nažhavení. Kluci hráli na hranici svých možností a jejich snaha byla odměněna cennou remízou, když na 2:2 srovnával biatlonista s dvojemi plícemi Lukáš Mach.

Ostatní výsledky nás bohužel odsoudily až ke třetímu místu ve skupině, což nám zaručilo jen slabou náplast v podobě boje o konečné páté místo. V něm se nám do cesty postavily Modřice a bylo vidět, že druhá skupina byla o poznání slabší. Soupeře jsme totiž pohodlně zdolali 3:0.

Konečné umístění podle mého názoru neodpovídá předvedené hře. Tou bychom se mohli směle řadit do první trojky. Jenže zápasy rozhodují hlavně góly a tam to hlavně v zápase se Žabčicemi vázlo. Všem klukům děkuji i tak za výbornou reprezentaci školy a vedle zkušených páťáků mám radost i z toho, že se v týmu rozhodně neztratili ani tři žáci ze čtvrté třídy.

VÝSLEDKY VRANOVIC
Ve skupině:
Vranovice – Židlochovice 3:0
Branky Vranovic: Klimus, Mach, Dofek

Vranovice – Žabčice 0:1

Vranovice – Moravany 2:2
Branky Vranovic: Klimus, Mach

O konečné 5. místo:
Vranovice – Modřice 3:0
Branky Vranovic: Mach, Dofek, Klimus

Jan Pařík

01_florbal_II 02_florbal_II